Červenec 2013

Aren't they just cute? XD

25. července 2013 v 21:43 | DJMoonRay |  The sims 2Protože když už se svým The Sims 2 Transformers fetišem otravuju na Tumblru, tak tady můžu taky XD

Find your way

25. července 2013 v 11:08 | DJMoonRay |  Arty

Kila modré digitální barvy položila život za tento výtvor,tak si toho važte XD

Pacific Rim

21. července 2013 v 22:25 | DJMoonRay |  Filmy

Roboti, obří roboti, kdo by nemiloval obří roboty? Obrovské stroje, pumpující životem a rozdávající rány jako Rocky. Mecha je jeden z nejslavnějších anime žánrů naší doby. Roboti jsou všude, otázkou ale je, kdy se naposledy objevil film, který by nás do tohoto tématu znova vtáhl. V posledních letech je známo, že filmy s tímto tématem nebývají moc kvalitní. Z většiny jde o snímky, ve kterých je přemíra výbuchů, neexistujícího děje nebo nesmyslných zápletek o postavách, které jsou nám ukradené. Michael Bay se může pyšnit tím, že to samé udělal Transformerům. Existuje ale i další téma, které bylo spíše zaváto tokem času. Monster-filmy, ve kterých je o souboj s obřími monstry, také jaksi stagnují. Tyto filmy jsou velice populární v Japonsku, bohužel se jim za poslední léta také nepoštěstilo, a tak se lidé raději vždy upíchnou k anime. Jednomu pánovi se to ale přestalo očividně líbit, a rozhodl se zavést revoluci.

Režisér Guillermo del Toro se považuje za velkého milovníka monster-filmů a chtěl tento žánr vrátit do své původní slávy. Nestvůry zvané v Japonsku Kaiju, jako například Godzilla (ta japonská, ne ten přerostlej americkej dinosaurus v New Yorku), spojil v jednom filmu s obřími roboty. Tím vznikl film zvaný Pacific Rim.

Děj nás dostane... Vlastně do letošního roku. V roce 2013 se v Pacifickém oceánu otevře portál do jiné dimenze. Z těchto intergalaktických dveří začnou pomalu vylézat přerostlá monstra, kterým se začne podle japonských mýtů říkat Kaiju. Tito ne moc přívětiví tvorové začnou napadat lidi, ale kdo ví, třeba jen hledají volná pracovní místa na pozici demolice. První se vynoří v San Franciscu, a pokud sledujete delší dobu filmy z této oblasti, ano, most Golden Gate byl opět roztrhán na kusy. Kaiju je s poněkud větším úsilím zničen a zahrabán do země, bohužel to ale není konec. Kaiju se objevují znova a znova, až lidem konečně dojde, že se celý svět musí spojit a vytvořit novou zbraň. V té chvíli přichází na scénu Jaeger - německy lovec. Obří bojoví roboti, kteří tu jsou, aby Kaiju dali pěkně přes hubu. Robot je napojený přímo na mysl člověka, aby se dal co nejefektivněji ovládat. Ze začátku se ukazují problémy se řízením těchto obřích mašin, jelikož na jednoho člověka je propojení až moc velkým náporem. Proto jsou potřeba dva piloti.

Jaegeři se osvědčí jako skvělý způsob boje s Kaiju a lidstvo začne vyhrávat, nebo si to alespoň myslí, protože nezná celou pravdu. O dalších pár let později je nám představen hlavní hrdina - Raleigh Becket a jeho bratr Yancy. Ti dva jsou nasazeni do boje se svým Jaegerem jménem Gipsy Danger proti jednomu Kaiju, ale mise jde tak trošku ke dnu i s Yancym, načež se Raleigh Becket zřekne pilotování. Asi tak o pět let později se ukazuje, že lidé mají stále návyk být idioti, a rozhodnou se projekt Jaegerů stáhnout. Protože víte co, stojí to prachy a pár blbečků s mocí si myslí, že je před obřími mlýnky na maso ochrání zeď... Ne fakt, nekecám. Obří zeď okolo měst má zajistit perfektní obranu. Asi počítali s tím, že Kaiju to prostě vzdají a při nejhorším si budou před těmi městy a zdmi pořádat táboráky. Jestli mám co tomuhle filmu vytknout, tak to je to, že neukázali tváře těch dementů, kteří ty zdi nakázali, když jimi projde jako nůž máslem první Kaiju. Očividně mu nikdo neřekl, že ta zeď má být nezničitelná a nedobyvatelná.

My jako diváci se opět setkáváme s Becketem, který na jedné z takových zdí pracuje jako dělník. Tam si ho ale vyhmátne hlavní velitel Jaegerů a jeho bývalý nadřízený Stacker Pentecost. Tento pán ho chce přivést zpátky do řad pilotů, protože program Jaeger má být zrušen a přesunut do Hong Kongu. Po menším rozhovoru Becket souhlasí a na základně v Hong Kongu se setkáváme s další hlavní postavou, Japonkou Mako Mori.


Bohužel z celé armády Jagerů zbývajíc pouze 4 exempláře. Čínský Crimson Typhoon, jedno oko, tři ruce a řídí ho trojčata. Ruský Cherno Alpha, přísahám, tenhle robot a jeho piloti jsou snad největší oblíbenci fanoušků. Nejnovější Jaeger pochází z Austrálie a jmenuje se Striker Eureka. A poslední je Becketův starý parťák Gipsy Danger.


Film nás poté provede osudy všech týmů, ale nechci prozrazovat úplné jádro filmu. Řekněme, že je to řežba největšího kalibru. Teď něco k robotům. Buďme upřímní, když jdete na takovýhle film, nejdete koukat na lidi, ale na roboty a monstra. Musím přiznat, že páni designéři si dali práci s tím, aby každý robot vypadal jinak a měl jakousi vlastní osobnost. Crimson Typhoon je podle všeho z těchto čtyř největší, má jedno oko a tři ruce. Asi nejkomplikovanější design. Jeho piloti mají nejvíce fancy obleky. Ale moc se s nima neztotožňujte, protože ve filmu myslím neřeknou ani jednu větu. Rusové jedou na jednoduchý tankový design. Jejich Jaeger je přitom nejstarší a řídí ho ruská manželská dvojice... Bože, ty účesy a vousy jsou boží! XD Australan vypadá spíše jako jakýsi panáček z anime filmu. Bílý, s čepelemi a s tolika raketami v hrudi, že by mu záviděl i Buzz Rakeťák. Řídí ho otec se synem, přitom syn je trochu... jerk. Gipsy Danger je podle všeho založený na newyorských budovách a má připomínat cosi s povahou kovboje. Vsadím se, že kdyby ti roboti měli povahu, tak on bude ten drzej americkej puberťák, co jde všeho po hlavě. Pilotuje ho Becket spolu s novou kopilotkou Mako.

Sama vím, že ode mě, která si ve filmech furt na něco stěžuje, to zní asi divně, ale musím říct, že mi nevadila ani jedna postava. Spíš mě dostává, jak málo se o některých dozvídáme. Proč nevím víc o těch Rusech? Proč ti Číňani neřekli ani slovo? Jestli je něco, co mám filmu vytknout, tak je to právě nedostatek informací o některých postavách. To je ale vizitka dobrého filmu, protože postavy vypadají zajímavě už jen tím, že se na ně podíváte. Jinak si ale není na co stěžovat. Hlavní postavy jsou příjemné, vedlejší postavy zábavné. Máme tu duo až pošahaně šílených vědců, kteří vás donutí se smát. Máme tu bussinessmana, který záludně vydělává na produktech z Kaiju. Opravdu, pokud to existuje, vždycky se najde nějakej týpek, který z toho vytříská profit.


Pan maršál Stacker je sám o sobě velice zajímavá a obdivuhodná postava. Působí jako pevný bod celé základny, a jak se později ukáže, má velice zajímavou historii. Je ten typ muže, kterého byste opravdu následovali do ohniska boje. Australani - otec a syn představují dvě odlišné povahy. Otec je čestný, odvážný a uvážlivý, jeho syn je zbrklý a poněkud agresivní. A i když z počátku působí jako jerk, nakonec uznáte, že má cosi do sebe.

Hlavními hrdiny jsou Becket a Mako. Becket je milá, upřímná postava. Pořád cítí ztrátu svého bratra a na začátku to vypadá, že ztratil vůli bojovat, když ho ale posadíte zpátky do jeho robota, tak se mu chuť bojovat vrací. Mako má úzkou spojitost s panem maršálem a snad asi jednu z nejhorších vzpomínek v historii. Představte si, zůstat sami jako malé dítě ve zbořeném městě, kde vás honí obří Kaiju, a není úniku, dokud se nezjeví obří robot, který vás zachrání. Mako je velmi silná postava s vůlí bojovat a pomstít se, přitom má ale velice silný smysl pro respekt a disciplínu.

Nechápu, jak někteří kritici můžou říct, že jde o další kravinku bez děje a hloubky. Upřímně, scéna s malou Mako, když ji pronásleduje Kaiju, je jedna z nejvíce působivých scén, kterou jsem kdy viděla. Člověk se klepe, jen to vidí. Vztahy mezi postavami jsou propracované, když se něco stane, má to dopad. Soucítíte s postavami, doufáte, že i přes to všechno to nějak přežijí. I když roboti nemluví, tak i tak nějak cítíte, že jejich piloti k nim patří. Jedna ze zajímavých věcí je také Drift, chvíle, kdy se oba piloti propojují, a tak u nich vzniká propojení myslí a vzpomínek. Sice teď asi zaspoileruju, ale jedno z nejsilnějších pout má Mako s maršálem, který byl právě tím, kdo ji tenkrát v Japonsku zachránil a později vychoval. A je vidět, jak jsou si ti dva blízcí.

Po efektové stránce je film bomba, skvělé scény, skvělé boje, atmosféra úžasná. Roboti i Kaiju vypadají úžasně a uvěřitelně. Souboje jsou zábavné v tom smyslu, že vás nepřestane bavit se na ně dívat. Například scéna, kde si Gipsy Danger vezme do ruky nákladní loď jako kyj na mlácení Kaiju po hlavě, je skvělá a pobaví jen na pohled. Je také vidět, že každý robot bojuje vlastním stylem. Hudba je skvělá, opravdu, jedna z nejlepších. Při hlavním theme máte opravdu pocit, že si sedáte do obřího robota a startujete bojovat za Zemi.

Pan režisér řekl jednu úžasnou věc. Nechtěl film, kde by Amerika zachraňovala svět, chtěl film, kde svět zachraňuje svět, a to se stalo. V tomhle filmu neuvidíte pohled na vlající americkou vlajku, neuvidíte, jak svět zachraňuje jen Amerika. Každý přiloží ruku k dílu. O to tu šlo, sjednotit lidstvo, ukázat, čeho jsme společně schopni dosáhnout. Musím říct, že mě film nezklamal. Jestli milujte monstra, roboty, akci a dobré postavy, běžte se podívat.

Soundwave superior

10. července 2013 v 21:58 | DJMoonRay |  Arty

Transformeří poníci v brnění, yeaaaaaah