Září 2012

My new babies

27. září 2012 v 17:59 | MoonRay |  Diary

Vážně... Blog.cz má očividně někdy potíže s orientací v prostoru, protže mi překracuej fotky na ležato. No co, dneska jsem si koupila jako dárek od partnera nové pastelky. Pro mě teda něco jako druhé vánoce. Co si pamatuju tka pasteky jsem dostala jedny asi před 2 roky a od té doby je pořád mám a používám. Ty vytahovací od Koh-I-Noor a také sjem dostala od kamarádky sadu 10 pastelek Faber-Castell. To bylo vlastně poprvé kdy jsem se s tou značkou setkala a musím říct, že se s jejich výrobky pracuje velice dobře.Kamarádka mi také řekla, že narozdíl od Koh-I-Noor dělají stále z přírodních materiálů. No a jelikož už mám ty pastelky takovou dobu a teď jsem začala komix dělat barevně tradiční cestou tak jsem potřebovala doplnit arzenál. A můj muž byl tak hodný a dostala jsem to jako dárek k 10 měsíčnímu výročí co jsme spolu.


Jsem se pak celou cestu domů nadšeně klepala a slintala až budu moct tu krabičku konečně otevřít. Castellky mají velmi příjemné provedení balení, stačí zatáhnout XD Pak když jsem to otevřela tak mi málem vypadly oči, protože je to opravdu kvalitní ryzí práce. Jsem si říkla: OH MY GAWD REAL LIFE PHOTOSHOP! Vážně, myslím že jsme v životě nikdy neměla tolik různých barev v pastelkách. A ty tužky jsou prostě tak pěkné, syté barvou, příjemné na dotek a voní XD Prostě je poznat kvaitní práce. Navíc k tomu mát ei to jejich kvalitní ozeřávátko, lol konečně mám modrý, přidám ho k tomu zelenému XD Nemůžu se prostě dočkat až s nimi budu pracovat na komixu, všechno to tolik ožije s tolika novými barvami. I fucking love colors XD

Slash and pairings, yup

26. září 2012 v 16:07 | MoonRay |  Články a úvahy

The internet is a big place, very big place, for everyone. You can find everything you imagine. It's too a perfect place to show your imagination and love for things you like. The internet is full of fans of various things, sometimes it just goes too far and people are then pissed, start dramas and it's like a battlefield. There is too one popular thing on internet, for someone its heaven, for someone it's the darkest pit of internet. Let's talk about yaoi, or how I ratchet call it slash.

Yaoi, or slash is something what is very well known on the internet. It's about homosexual relationship between two men. I think people should really get rid off homophobia. But I think the main problem here is fangirls of yaoi. You know I mean these crazy ones, what you can find in every other genre. I am myself slashing characters together, but I am trying to make it likeable and reasonable. There should be always some logic, why these characters love each other. You just can't throw two random characters together and run around and yell: "OH MY GAWDLOOKATMYPAIRING!"

As I said, I slash characters. I know this case is worse in anime; I am working with Transformers universe. In this fandom, there is a lot of slash, there are many artists. I hope and believe that, when you crate a pairing, or follow one you do it, because you want to get some love from your favorite show or something. This is why pairings should be made. Next thing is, there are very aggressive shippers. If you don't accept their pairing they go crazy and attack you. And they can be harsh just because you have your own pairing. This is ridiculous and sad at the same time. Everyone has the right to have own opinion. Yes I have my pairings, but that doesn't mean I will force others to like them too, or be harsh on other people. I think the art and being fan is about having fun from what you do. You should just enjoy the show, the characters, the game, movie, that's why you are fan. You are not fan to attack others.

Now, I understand there are people who hate yaoi/slash, because they are homophobes, or they see this as a way to ruin their favorite characters. The truth is, if you don't do a god work, you can actually ruin the character. And some people are just sick of seeing yaoi everywhere, or they don't care.

I don't actually think I am doing a wrong thing, or ruining someone's life. I am shipping characters, because I like it. I just like to see them together, love each other; I think as humans, we all search for love and kind feelings everywhere. Pairing characters is just a way to find a love for characters we care about. In my case, I am glad Starscream has really someone who can lean on. It isn't a crime, it isn't a bad thing, but there are limits. You mustn't be aggressive, you must respect the characters and don't make them a bad name. I think in Transformers, slash is actually very common, because there are not many women. And pairing two existing characters is better, than to make OC for them. I think it's too better for you, because if you will make your own character for official one, people will eat you alive. And please don't tell me; people don't do the same thing with yuri. Love between two women is the same as love between two men. There aren't any differences if you ship two girls or two boys. It's still about that love between them.

The pairings are born because we care about characters; we want them to be happy. For me it doesn't matter if it's a gay or straight pairing, in my opinion we are all bisexuals. We are just more leaning on one side more than on the other. As I said it's on the author. Characters are in the will of the person who ships them. I am trying to take the best care of them, to let everyone see why I love them together so much.

The Sims 2

25. září 2012 v 16:43 | MoonRay |  Hry


Lidé si vždycky rádi hráli, jsme prostě hravá rasa. Vymýšlíme příběhy, točíme filmy, jen proto aby jsme pobavili jiné a také představili život imaginární postavy. Lidé si rádi hrají s životy těch kteří třeba ani neexistují a chtějí určovat jejich osud. A jedna hra se do toho silně zahryzla a od té doby sosá zisk. Dámy a pánové, vítejte v The Sims 2!

V roce 2000 se objevila na trhu první hra této série - The Sims, která se stala obřím hitem a v roce 2004 nastupuje The Sims 2. Hra je v podstatě simulátor života, vaším úkolem je se starat o simíky, kteří představují lidi a mluví hatmatilkou jménom "simština". Prakticky jsou to lidé, kteří mají stejné touhy jako my a vaším úkolem je jejich sny naplnit. Ovšem v tom začíná ta zábava a zvrhlost. Hra totiž nemá konec, můžete dělat co chete a hra vás nikdy nezastaví a nepotrestá za vaše činy. Je jedno jestli svého simíka dostanete k výšinám, nebo ho necháte zavřít mezi 4 zdi a necháte zhebnout. Hra jednoduše nemá cíl, můžete hrát jak dlouho chcete, dokud vás to baví nemáte zábrany.


Náplň hry je jednoduchá, na tady je barák, tady jsou simíci a starejte se. Každý simík má základní potřeby jako hlad, společenskost, energie a podobně. Pokud se o ně nestaráte tak jde te do červených čísel a simíci se stanou otravnými, divokými a nezvladatelnými a pak vám pomáhej pán bůh. Navíc pokud ztratí své iluze, tak třeba příjde družný králíček, nebo šílený doktor, nebo chovají pytel mouky. Z vlastní zkušenosti můžu říct že někteří simícíi prostě nejsou schopni se o sebe postarat sami. A že po delší době když je necháte vyvádějí ty největší psí kusy.

Základní hra má 3 sousedství - Krasohlídkov, Podivín a Veronov, každé z nich má vlastní příběh a postavy za které můžete hrát, ale myslím že jako já si spíš vytvoříte vlastní simíky a jdete do akce. Navíc v Krasohlídkově žije nerudnej dědek, kterej vám jednou za čas bezdůvodně vrazí do baráku a začne vás fackovat. V Sims 2 je možnost vašeho simíka různě upravovi aby odpovídal idolu vašich snů. Je zde také možnost nastavení znamení zvěrokruhu, povahy, společenských vztahů a je dostupná každá doba stáří. Pokud ale chcete, můžete simíky nechat at si udělají miminko poctivě a ručně. Po případě se nechte unést ufouny.

Do rukou se vám také dostane i kladivo, váleček a designerská povinnost. Sims 2 je totiž také velice zábavná možnost jak si vytvořit vlastní virtuální dům. Musím pžiznat že v zařizování baráku se vždycky vyžívám naplno.

Jak už jsme řekla, hra nemá konec, i když můžete simíky nechat zabít a pak příjde zubatá. Jednou se mi povedlo všechny pozabíjet, barák prázdnej, přišel smrták udělal práci, došel si na záchod s novinama a zmizel. I takové divy se tu dějí.

Problém Sims začíná ve chvíli kdy se hra stává monotoní. Pokud totiž nevymslíte co dál, tak se hra opakuje pořád dokola. Ve skutečnosti to, ale je spíš trik tvůrců hry. Hra se totiž dočkala několika rozšiřujících datadisků, které vám mají pomoct udělat život vašich simíků zajímavější a zábavnější. K tomu také balíčky nových věcí. Kouzlo The Sims přitom vytváří i sama komunita hráčů, kteří do hry vytvářejí nový content všeho druhu. Když víte kde hledat tak můžete do Sims dostat i Transformery.

The Sims 2, byla už ve svém prvenství nahrazena The Sims 3. Přesto je to ale stále zábavná hra, a pokud se nechete zastavit u ihned první hry The sims začněte s dvojkou. Možná jednoho dne narozdíl odemě rozluštíte simštinu XD

Fuck...

21. září 2012 v 8:30 | MoonRay |  Diary
Opravdu, být bez internetu je vážna .... nebudu sprostá. Nemůžete nic, jste bez kontaktu s přáteli, nemůžu nic posílat, hledat a ani dělat věci ke kterým je prostě internet nezbytný, třeba psát sem. Tohleto přežívání na školních počítačích mě už štve, lidi moje inteligence upadá XD Je tak těžký si nemoct s nkým popovídat, ani s přáteli, ani s vaším partnerem. No... snad to ještě nějak přežiju... SAKRA PRIMUSI JÁ CHCI SVŮJ INTERNET! No aspoň že jsem kreativní osobaa zabavím se, ale i když kreslíte tak to stejně ani nemůžete ihned poslat, protože vám sakra nejde net! Já prostě potřebuju kontakt se svými přáteli. Ještě že existujou videohry... kdž máte Starscreama a Soundwava v The Sims 2, tak t je spolu s emnou vražedná kombinace.... jak se tam po sobě válej. SAKRA JÁ CHCI VIDĚT ZÍTRA PRIME!

Aren't they just cute?

17. září 2012 v 21:09 | MoonRay |  Diary


První věc. LIDI TRANSFORMERS PRIME NEKONČÍ! TŘETÍ SEZÓNA NEBUDE PODLE OFFICIÁLNÍCH ZDROJŮ POSLEDNÍ, TAKŽE NEJMÍŇ 4 SEZÓNY! JO JO JO! Awwww look at these cuties. No nejsou rozkošín? S Shimeji jsem si hrála už dřív, ale to jsem měla jen Starscreama. A teď mám oba! Starscreama a Soudnwava a můžu si s nima hrát! XD Ono je neuvěřitelný jak vás potěší malá blbůstka jako je interaktivní animace na vaší pracovní ploše. Nejvíc se mi na nich stejně líbí to, že hodně často seděj spolu. Prostě k sobě jen tak příjdou bez toho že bych je naváděla, seděj, pískaj si a podobně XD Aw look Starscream, Soundwave likes you <3

Transformers Prime jen 3 sezóny?..... FUCK NO!

16. září 2012 v 19:51 | MoonRay |  Diary
Zdá se že Hasbro nám znova silně dupe na nervy. Bylo totiž oznámeno, že třetí sezóna bud emít jen 16 epizod, horší je ale to, že se říká že by to mohla být poslední sezóna Primu. Já ty lidi v Hasbru nechápu, show si ved dobře, lidi ji milují, je to úžasná inkarnace Transformerů a oni jí chtějí tak brzy ukončit? People you really piss me off. Už když jsem se dozvědělao Beast hunters, tak mi tu něco nesedělo. A to nám ještě slibovali, že se natočí film pro Prime. Sakra Hasbro nekurvěte si reputaci a pokračujte v tom co lidi milujou. Každý fanoušek Primu určitě přizná že mu ta show ukradla kus srdce a duše. Záleží nám na postavách a milujeme za to jaké jsou. Grafika hudba jsou skvělé a děj nás baví, tak proč? Copak už nebude žádnej Optimus, kterej začínal jako knihovník? Žádnej přidrzlej Knockout? Starscream a Soundwave, omg. Arcee modrá a v akci. WheelJack jako frajer s mečíky. A říkám vám, lepšího Megatrona už neuděláte. Ratchet co by furt něco poteboval.

I kdybych měla prosit Hasbro a Hub na kolenou, tak bych to udělala abychom show zachránili. Prime nám dal hodně a já doufala, že poběží hodně dlouho, protože si to zalouží. Filmy Michaela Baye Prime nikdy nepřekonají. U Primu se každou chvíli smějeme, držíme zatnuté pěsti, ječíme při bojích a nebo pláčeme. Moc si přeju aby s námi ještě pár let byl. Je toho ještě tolik co může vyzkoušet. Prime mě u Transformerů zakotvila já jsem za to jeho tvůrcůmnesmírně vděčná. Kéž by Prime pokračoval ještě pár let, co nejdéle. Ještě není čas té partě dát sbohem, založte lidi petici nebo něco, musíme to zachránit. Je to sice jen teleizní show, ale je to i čast života které si tak nesmírně ceníme.

Long live Prime, we do love you.

Creepy Knockout video

15. září 2012 v 16:02 | MoonRay |  My videos

Oh come on I had to, já vážně musela XD Neříkejte mi, že jsem jediná koho tohle napadlo. Tahle nová část Knockoutovi povahy mě prostě dostala no XD A ani neříkejte, že nevíte co je to za hudbu, to je hanba na celý život.

Creepy Knockout!

15. září 2012 v 13:30 | MoonRay |  Diary
No lidi, tak nám odvysílali další epizodu, ani to tak nebolelo, myslela jsem že episodu probrečím, opak je pravdou. Tahle epizoda byla neuvěřitelná prdel, proto jaká to byla zábava, každe její kus byla dokonalost sama a hlavně jsme konečně dostali naši odplatu za Breakdowna. Tahle epizoda prostě neměla chybu, větší rant jsem poslala na DeviantArt, ale je tu jedna věc okolo téhle epizody... Ta se objevuje na konci. Jak říkám, Transformers Prime není podle mě show pro děti, moc temné a vážně a zvrácené. Myslím, že Knockoutovi v téhle epizodě ruplo v bedně, protože...


Ten pohled není normální. Je to jako by se z něj stalo psycho. Ano, konečně je tu ta vytoužená pomsta za Breakdowna, doufám že se jim nějak podaří ho přivést zpátky. Ale z celé epizody na mě nejvíc zapůsobilo tohle. V těch očích prostě není žádnej soucit swe Silasem XD Prostě jedna z nejlepších epizod XD

Optimus Prime~ Am coming home

14. září 2012 v 8:26 | MoonRay |  Music videos

Tohle už mám v rozepsaných uložené dlouho, přitom je to tak úžasné video a skvělá píseň. Pamatujete si přece jak se všichni klepaly na začátek druhé sezóny poté, co si Megs tak trochu přivlastnil Optima, který si myslel že je zrovna Orion Pax. A po třech epizodách se Optimus vrátil domů, ale za tu dobu udělal spoustu roztomilých kukučů a Megs ho pěkně obcházel, a mlsně si ho prohlížel. Jo jo.

I don't like this

14. září 2012 v 7:15 | MoonRay |  Diary


Lidi vážně, co to je, CO TO JE?! Uf, najednou se na tu epizodu vážně necítím připravená. Vždyť Megatron tam jen tak postává se Silasem zakonzervovaným v Breakdownově mrtvém těle, lidi mě je špatně, tohle je morbidní. A... Soundwave, ano měla bych sice skákat radostí, protože uvidím svoje milované děťátko po dlouhé době v akci, ale... já se o něj bojím. Vždycky když vidím něco s mojí oblíběnou postavou, tak se o ně bojím. Che che vidíte toho malého človíčka za Soundwavem? Ani bych se nedivila, kdyby to bylo velitelství Mechu, to si zaslouží šmejdi, hlavně ať ho nechytnou nebo něco tomu podobného. Tohle bude sakra intenzivní epizoda.

Filmy

13. září 2012 v 18:11 | MoonRay
Recenze na filmy

L

P

S

Stealth

13. září 2012 v 18:08 | MoonRay |  Filmy

"Válka je hrozná, a má taková být, protože jinak se z ní stane sport, a vyšlou Edíky..." Upřímně, tenhle film je jedna z věcí, která mi velice razantně vstoupila do života, aniž bych to čekala. Pro mě má tento film speciální místo v srdci a nezajímá mě, co o něm ostatní říkají. Měla bych vás ale seznámit. Stealth je americký sci-fi, akční (uvádí se i thriller) film. Do kin se dostal v roce 2005 a měl být velkým filmovým hitem toho léta. To se ale nestalo...

Stealth je výtvorem režiséra Roba Cohena, který měl už tenkrát na svědomí "Rychle a zběsile". Stealth byl velmi kriticky odsouzen, jako americká akční a bezduchá fraška a dokonce byl stahován z kin.


Příběh nás zavádí do roku 2016, svět čelí teroristické hrozbě a tak byl sestrojen nový typ letounu - Talon. Byly vyrobeny pouze 3 kusy a ty se měli dostat do rukou nejlepších letců světa. Ze 400 pilotů, zůstali a byli vybráni 3, jako fakt, 3 lidi XD Ben, Kara a Henry se tak stali elitní letkou, která má za úkol chránit svět před teroristy. Po několika misích jsou převeleni jejich veliteme Georgem Cummingsem na letadlovou loď Abrahama Lincolna, kde šéfuje kapitán Dick Marshfield. Háček všeho, ale lpí v tom že k jejich týmu se připojí nový člen. Nikdo jiný než počítačově řízený letoun EDI.

Film nás tak vlastně přivádí do světa a situace, kdy se zamýšlíme nad tím, jestli je dobré k boji využívat stroje. Protože když nebojují lidé, ale stroje, lidi by to mohlo začít bavit. Ben při tom stále otravuje s tím, že stroje nikdy nebudou mít emoce, myšlenky, talent a vše co dělá lidi lidma. Když se EDI vzbouří a začne si provádět co chce, tak začíná ta divoká jízda, kterou tenhle celý film vlastně je.

Teď k posádce. Ben je ten typ člověka, který si stojí za svým. Myslí si, že na špičce meče stojí on, že nad lidi není a chová se jaksi arogantně. Také se snaží hrát si na filozofování proč by stroje neměli přebírat lidskou práci. Řeknu to tak, že už od začátku mi nesedl. Ale když píšete pokračování filmu, tak přilnete. Ben je tvrdohlavec největšího rázu a na to jak moc žvaní o morálce, tak jemu samotnému nic neříká, aby splnil úkol je ochotný porušit pravidla. S tím že doufá, že mu to projde. Sama mám ve zvyku Bena nazývat debilem, další věc je že miluje Karu. Té ale nechce zkazit kariéru a tak své city drží na uzdě. Na jednu stranu ho za to obdivuju, na druhou by ho nakopala do řiti.

Kara pochází z dobré rodiny a zadělala si na velmi dobrou pověst zde u letectva. Je klidná, odvážná a nikdy nejde do ničeho po hlavě, narozdíl od Bena. Kara očividně tuší, co k ní Ben cítí, ale čeká až pan dokonalý udělá první krok. Narozdíl od Bena také projevuje větší pochopení pro EDIho. ví, že technologie je dobrá a užitečná, jen v případě že se dostane do správných rukou. Jak sama řekla, když bude EDI pod dohledem mravních lidí, bude se chovat mravně. Kara rozhodně vnáší do filmu ten pocit pořádně tvrdé ženské, která se jen tak nezlomí. Sice nevím jak to udělala, asi kouzlo, ale dokázala běžet přes pěknej kus severní Koreje, s bandou chlápků a psem za zadkem. Ale to spoileruju.

Třetího člena týmu tvoří afroameričan Henry. Henry je upovídaný, zvědavý, přátelský a velký labužník sexu. Znova teď budu poukazovat na Bena jako odstrašující příklad, protože to jinak nejde. Henry je klidný, přemýšlivý a ke všemu má pádné vysvětlení a stejně jako Kara je klidný a vyrovnaný. Na EDIho pohlíží, jako na možnost lepší budoucnosti a je ochotný ho příjmout do týmu. S Karou se někdy handrkuje o šovinistickém postoji a další pěkná věc. Henry má v každém přístavu aspoň jednu známou se kterou se vyspal. Přitom balí na hlášky typu: "Promiňte madam, jsem z Ameriky, lítám se stíhačkou. Dobrý co?" Henryho bych mohla nazvat prasákem, ale když už tak se chová k ženám slušně, s úctou a dokonce nechá ráno na posteli i tu kytku.

A teď ten postrach okolí. EDI byl vytvořen jako testovací letoun s umělou inteligencí a quantovým CPU od doktora Keitha Orbita. K týmu se připojuje v desáté minutě filmu a Ben nehíří nadšením, jelikož se bojí že ho EDI nahradí. Neskrývá k letadlu tedy žádný odpor, EDI se ale má ale od týmu učit a tak je k nim přiřazen. Ihned na první misi ale Ben hraje jakej je hrdina a znova poruší pravidla. Tady je kámen úrazu. EDI totiž není schopný rozeznat, co je správné se učit a co ne, a tak si vezme Benovu drzost k srdci. Na zpáteční cestě na loď je EDI zasažen bleskem, který mu doslova skratuje obvody v hlavě. Poté přichází na scénu mechanik Tim, který ale odkazuje na to že jediný kdo si s tím poradí bude EDIho tvůrce Keith Orbit. Po výletu týmu do Thajska následuje další mise, na které se EDI vzbouří.

Tady se nám z filmu stává ta rychlá a praštěná šlehačka. Problém tohohle filmu nastal v tom, že pan Cohen se neuměl vyrovnat s klišé nápadem. Přitom Stealth mohl být dobrý film. Problém je, že když se tohle stane, tak pak už jde opravdu jen o honičku Bena a EDIho a také co se stane s ostatními. Opravdu si ale nemyslím, že bylo nutné nechat Karu polovinu filmu běžet přes Koreju s vojáky za zadkem. Co se stalo s Hernym vyzrazovat nebudu a raději se podívejte.

Pokud bych měla hodnotit obraz a zvuk, tak myslím že není na co si stěžovat. Mnoho lidí si sice stěžovalo, že ten super leteckej aerobik co tam předvádějí není možný, ale jelikož mám přítele co vlastně dělá do armády, tak vím že to jde. Na speciální efekty si není co stěžovat, všechno vypadá reálně, ano i ten obří zelený kruh metanu na obloze. Velkou poctu musím vzdát designerům filmu, EDI je pastva pro oči. Tvar těla, kokpit a to CPU, které září krásnou modrou a červenou barvou a při otevření vypadá jako pusa. Jedna věc, nechápu proč mu dali bronzovou barvu, ta je pro taková letadla opravdu nestandardní. Hudba je jedna z nejlepších částí filmu. Hlavně si nenechte ujít instrumentální znělky filmu a soundtrack písní taky potěší. Ve velkém se angažuje skupina Incubus. Ale z celhého hudebního pohledu dooporučuju hlavně skladbu "Thailand" ze scény z Thasjska a "EDI"s sacrifice".

Stealth je také často nazýván jako cosi mezi Knight Riderem a Vesmírnou odyseou, viz. EDI. Stejně jako každý správný AI svět nám ale ukazuje, že člověk dokáže se svým strojem spolupracovat a vytvořit partnerství, které dokáže cokoliv. Jeden z důvodů, proč jsem si tenhle film zamilovala. I přes to všechno co jsem sem napsala, tak Stealth je jeden ze zásadních filmů, který mi v životě udal směr. Když totiž pominete klišé zápletku, nedostatečné využití postav a předvidatelný děj, máte partu lidí a letadlo se kterými by se dali dělat krásné psí kusy. Pan Cohen bohužel nevyužil plný potenciál celého nápadu. To je vlastně něco o co jsem se snažila tři roky po objevení filmu. EDI je totiž strašně vlezlej, co se týče oblíbenosti. Řekněte si sami, co byste dělali, kdybyste měli pracovat se stojem který dokáže nejen myslet a ale i cítit? To je to na co se měl pan Cohen stoustředit. No, snad se Stealth dočká znovuzrození a tentokrát dostane lepší šanci. Já v to doufám.

Every Breath You Take [TFprime Starscream/Soundwave]

12. září 2012 v 22:54 | MoonRay |  Music videos

I am so happy XD Nevěřili byste jak je těžké sehnat dobrá hudební videa se Starscreamem a Soundwavem. Taky proto už mám na kontě několik svých abych podpořila záladnu. Ale tohle.... Viděla jsem a slyšela jsem to a popadal mě veselej amok XD Tahle písnička by mohla být cosi jako jejich theme song, pořád to "I'll be watching you", celej Soundwave XD OTP OTP XD


Twilight Sparkle

11. září 2012 v 20:15 | MoonRay |  MLP
Být Broník není nic špatného, dle mě, a tak se netajím tím, že ráda kupuju poníky. No zatím jsem je kupovala jen na sbírání materiálu, ale o tom jindy. Poprvé jsem si koupila poníka, kterého si nechám jako originál z show a nebudu předělávat na mojeho Transformer poníka. Moje velice závažná otázka a dilema: koho si vybrat. Upřímně proti nikomu z hlavních postav nic nemám, mám je ráda všechny, o to je těžší si vybírat. Nakonec jsem vybírala mezi těma ke kterým mám nejblíž, Fluttershy nebo Twilight Sparkle. Vyhrála Twilight protože je to knihovnice, doufám moje budoucí povolání a navíc jednorožce jsem ještě nikdy neměla XD


Navíc se k nám dostala nová svatební edice související s koncem druhé sezóny, jaj kytička. Musímuznat že mám menší úchylku na sbírání těch věciček co k poníkům jsou přidané v obale. Už od mala sbírám nejrůznější blbosti.


Habro... you lazy bitches, ne opravdu. Hasbro dokáže být o tolik lepší než je tohle, koukněte se na hračky Transformerů.Ti jsou promakaní, ovšm kromě Knockouta.... ta hračka je jejho ostuda XD Tam byli lidé z Hasbra taky líní, ovšem u poníků jsou líní pořád, je to jako by odvedli polovinu práce, zabalili a poslali. Problém s poníky je, že všichni jsou tak... neoriginální v hračkách. Je to opravdu jen nabarvené tělo, a hříva, neučesaná, neupravená, bez jakkékoliv snahy, aby vypadala jako v seriálu. A cutie Mark jen na jedné straně hračky... briliant. Takže pokud nechcete aby vaše hračka vypadala takhle, ale opravdu jako ze seriálu, tak budete muset vložit nějako iniciativu. A raději nebudu mluvit o Celestiii jako hračce, tam netrefily ani barvu, místo bílé růžová. Habro, you can do so much better.


Na internetu je halda tutoriálů, jak z vašeho poníka udělat opravdovou krásku. Vždycky jde o jednoduchou manipulaci s vodou, nůžkama, gumičkama a podobně. A taky nezapomenout trpělivost, někde se třeba píše že musíte na efekt počkat 12 hodin. Vlasy poníků jsou umělá vlákna, proto se nedoporučuje na nich používat mýdlo a podobně.


No... Není to 100% spokojenost, už o sobě dávno vím že jsem perfekcionistka. ale myslím, že je to o hodně lepší, než ta zrůdnost co vyndáte z krabice. Jen...


Nevím co vždycky zmrvím v procesu, ale nedaří se mi prostě, aby ta hříva zůstávala úplně dole jak má, a to jdu podle návodu. Jak říkám, mohlo by to být horší, ale myslím že můžu být s výsledkem spokojená. Neboj Twilight mám doma spoustu knih na čtení XD

Soundwave with Starscream together

10. září 2012 v 13:01 | MoonRay |  TF Articles

I have many reasons for this pairing, but mainly it's very sympatric to me. In first place it is stubborn shipping but, it isn't violent, like Megatron with Starscream. I understand why people shop Starscream with Megatron, I did too, but after time I got Starscream with Knockout, and then with Soundwave. I just don't want him to be always beaten by his partner, because I hate that kind of relationship from real life.

Now, why Soundwave? Honestly, I love Soundwave; he is my most favorite Transformer I think. I love Starscream and Optimus too for instance and have a soft spot for many others, but Soundwave rules it all. I have some of his character aspects and his design is just pure beauty. But why with Starscream you say? Well I love them both, and I like to have my favorite characters near to each other, but there is more.

I heard this pairing is nonsense, but in Prime, I can actually find some facts for it, and other generations. In Prime Starscream and Soundwave are again in the top of Decepticons, Starscream is second, Soundwave third. So they spend a lot of time together, on the Nemesis, before Megatron left, and there are actually seen a lot in season 1 working together. Too, when Megatron left, they were three years alone on the Nemesis with Eradicons, only them. So you can't tell me there isn't any interaction between them.

About Starscream, yeah I know his behavior and mainly toward Soundwave. He just creeps him out, that's one thing about this relationship. As much as Starscream dislikes Soundwave and hates him for being always around, he knows he needs him, just as Megatron does. Soundwave is the key aspect for their army, you can't deny it. Next funny thing is that, when Megatron always wants something on Starscream, Starscream is immediately calling Soundwave. That's just funny, it's like they have a command chain. But you can see how much Starscream actually depends on Soundwave; he just needs him to get work done.

Soundwave, now note this I am writing this at time, when Soundwave still didn't speak, so we don't know what he thinks. But let's take look at his behaving till now. In this series, Soundwave is very passive and peaceful. He doesn't fight, for now, and he is for the most of time working on Nemesis. He doesn't go out that often. When he is around Starscream he is always watching him, stalker, and when something happens he tells it to Megatron. Let's say Soundwave doesn't know meaning of privacy and personal space. But, he still obeys Starscream, when Megatron isn't around. Maybe it is because of Megatron's decision to make Starscream second in command, but still it gives Soundwave some respect for the seeker. Let's say, when Airachnid was second in command, she stepped so far Soundwave beat the shit out of her. I admit it, one of the best moments in the show, yeah I hate that bitch. It was too the first time, when Soundwave actually did something aggressive.
Now think about it, Soundwave did attack Airachnid, but he never attacked Starscream. Starscream didn't do anything as sassy as Airachnid, but still, when Soundwave didn't like his decision, he just pointed out. He didn't grab Starscream under neck and smash him on the ground. Maybe he just knows Starscream too much and knows he wouldn't do such a thing as Airachnid. I must too say there is a chance for them in that they are both jets here. Starscream visibly adores jets, planes and wouldn't like to be with car or something what doesn't fly, and Soundwave is a jet. And I say they look really nice together, their designs jus look beautiful next to each other, and they have same height… and high heels XD

From the point of relationship, I just like this type. Soundwave is silent, steady, and responsible and sure, while Starscream panics a lot, he rushes every time and freaks out. He is too very nervous and unsteady. I think if he would have a good partner, who would give him feeling of safety, he would be calmer. And I think Soundwave could be a great partner for this. So this looks like Soundwave is calm one and Starscream just a freaking girl, nope. I want them to change roles sometimes. Starscream isn't steady, but he is flexible to many situations. Sometimes he can be the stronger one, let's admit it, Starscream has unbelievable endurance.

In zodiac I think Starscream is Aries and Soundwave Capricorn, not the best combination. Both stubborn, Aries wants freedom and fun, Capricorns are hard working. But both of these are strong zodiacs. As I said, I see this pairing more suitable for me. Starscream may get here some respect and solid base for his life, unlike with Megatron.

In my comic, where story happens after a war, they both changed a bit. Because there isn't any need to fight anymore, Starscream is calmer, Soundwave isn't focused only on his work and he talks, but in most cases only to Starscream. They were in relationship already for one year, but secretly. Soundwave is still very loyal to Megatron, but he is willing to protect his partner. As I said Soundwave is responsible, I believe if he will choose a partner, he will stay no matter the cost. Now if you ask me, what do I think he sees in Starscream? I'll say something. Opposites can attract each other. I think he would like his energetic personality, and his strong will. In the strength of will, they are both strong ones. Starscream is just limited by his fear of Megatron and cowardliness. I just tried to give him reason, to not run away anymore. Everyone needs to be loved, and he just needs some who will take care of this.

Now, before you will begin to throw hateful comments: blah blah, this still can't happen, think about it please. We have our right to choose our favorite pairing. And I think there many other pairings, what are very more, more, more and more unbelievable. And if you like this pairing, try out my comic, you'll get what you want.

Dospělost..... Asi se zasměju

8. září 2012 v 23:34 | MoonRay |  Články a úvahy
Jo, už je to nějakej čas, co jsem psala úvahu, ale nebojte, jestli jste tu už někdy byli, víte že útočím přímo na vaší osobu. Dospělost je věc se kterou jaksi trochu, možná i víc zápasím celý život. Z velké části ne z vlastní vůle, ale protože mě k tomu tlačí lidé okolo, spolužáci, rodina a někteří přátelé.

Už od svých dětských let se potýkám s nepochopením okolí. Není lehké se zabývat tím co vás baví, když vám lidi létají okolo nosu a říkají vám, abyste toho nechali, protože jste už prostě vyrostli. K mému štěstí, ale i neštěstí přispělo to, že nejsem soba která se podmaní okolí. Moje povaha obsahuje tu maličkou vlastnost, že když se mi něco nelíbí, postavím se a zapřu zadníma nohama, škubnu a při nejlepším vyhlásím vzpouru. Ovšem když něco takového uděláte na základní škole, je to automatická společenská sebevražda. Celou dobu základky jsem strávila jako outsider. Hodně mě to ale naučilo. Upřímně, velmi silně mě dožírá a uráží, když vidím dnešní děti, jak se chovají. A stejné pocity mívám při vzpomínce na starou třídu. Dospělost znamená ve slovníku každého člověka něco jiného. Pro mnohé to ale znamená, že vyrostete, upustíte od svých dětských představ, vzdáte se své představivosti, touh a toho nevinnéo pohledu na život. Začnete být vážní, všechno vám najednou začne připadat složité, mnoho lidí ztratí potěšení z prostých věcí. Dítěti stačí ke štěstí málo, dospělí si to často neuvědomuje.

Já, jelikož věřím na astrologii, a jsem narozená ve znamení Raka mám velice silné pouto s dětstvím, vzpomínkami, a dětmi. Sama moc dobře vím, že uvnitř jsem dítě. Ať se každý snaží sebevíc, tak v hloubi duše bude mít stále malý plamínek jeho dětské mysli. Spousta lidí se vrací do dětství. Když byly malé děti, snažili se co nejdříve vyrůst, vyzkoušet si jaké je to být dospělí, když se to ale stane, stýská se jim po dětství a té dětské pohodě. Někteří lidé dokážou zachránit ten dětský pohled na život, uchovat si tu veselost. Celý ten překrásný svět, který v sobě každý chová, ve skrytu duše.

Dospělost je silně provázaná s vašimi zájmy. Ti kteří odporují a odmítají se jich při vyrůstání vzdát jsou jiným pro smích. Vím to moc dobře z vlastních zkušeností. Oni sami se třeba i stydí přiznat že nějaou takovou věc měli kdysi rádi, nebo na ní přímo nadávají. Znáte takové to "to je pro mimina" a podobně. To jsou ti kteří tu představivost ztratily. Nechápou jakou lásku dotyčný chovám k tomu co má rád. Teď ve dvaceti mi lidé stále říkají, že jsem dětisnká. Tak co, mám ráda Transformers, hraju hry a klidně si pořáídím i My little pony hračkua koukám na tu show. Že k sobě v noci tisknu plyšáka, protože mi dává pocit bezpečí není zločin. Naše zájmy neukazují, jak dokážeme být ve skutečnosti dospělí. V životě jsem si prošla mnoha strastmi, které by dítě nikdy nezvládlo, a já je dokázala překonat. Dospělost prostě neznamená, že najednou odhodíte kovbojský klobouk a koníka navždy do krabice, nasadíte si sako jdete si hrát na bussinesmana. A taky, proč bych měla koukat na věci, jako Ulice a podobně, když mě to prostě nebaví, je to nudné a bez nápadu. Já mám Transformers Prime a vyhovuej mi to. Nesnáším keci typu "bože začni koukat na normální věci", jako by ty věci na Nově a podobně byli nějak prospěšné mému mozku a psychickému zdraví.

A teď k tomu dnu společnosti a tomuto tématu. Děti, no spíš náctiletý. V dnešní době je mladá generace neskutečně zkažená, na to už jsem v několika článcích upozorňovala, ta jejich drzost mě zvedá ze židle jak torpédo. Teenageři mají totiž až zvrhlé představy o tom co znamená dospělost. Ta obnáší zodpovědnost, něco co oni možná zaslechli tak v televizi a od okolí. To jejich, to je hustý to ne, vytahování krku až nad mraky a machrování je asi cosi jako projev, že chtějí pozrnost a respekt. Při tom si asi myslí, jaký jsou machři a dospělí. Omyl hošánci a holčičky, k tomu vás čeká ještě trnitá cesta, nejdřív musíte tvrdě spadnout na čumák.

Nechci nějak nadržovat dospělím. Spousta dospělích lidí se chová stejně, a nebo jako malé děti, ale ve špatném smyslu. Hravost není třeba špatná vlastnost. Člověk by měl být veselej a hravej. S někým kdo na vás bude akorát prskat si těžko porozumíte. Jestli vám něco říká slovo nostalgie, tak určitě víte že není těžké se do dětských let vrátit. Opravdový dospělí by si měl uvědomovat svou dospělost, být zodpovědný , chovat se k ostatním asertivně. ale nikdy by neměl zapomenout že i on nebo ona byl/a kdysi malé dítě. Nezavrhovat to. Dospělost nezískáte přes den, je to cesta která trvá velmi dlouho a přichází s moudrostí a porozuměním, pokud se vydáte správným, směrem. V opačném případě je z vás dítě, uvězněné v dospělém těle. Proto vám říkám, běžte za svými sny a touhami. Je jedno kolikrát vám řeknou, že už to není pro váš věk, dělejte to co chcete, co vás baví. I když to třeba znamená procházet hračkářství a kupovat plastové roboty, lol. Nežeňte se za dospělostí, nebo vás mine, příjde sama. A když v sobě nebudete nic dusit a skrývat pomůže vám najít své místo v životě.

Starscream and Soundwave - Aries and Capricorn

7. září 2012 v 12:45 | MoonRay |  Astrologie

They are just perfect together... Well let's take it from more professional look. Like, Astrology. In my opinion, Starscream is Aries and Soundwave is Capricorn. Here we have one Fire element - Starscream and Earth element - Soundwave. Both of these signs are very stubborn, strong willed and they know how to get what they want.

Starscream as Aries is energetic, stubborn, and impatient and he wants to lead. Fire element is very hard to handle and these persons are very often choleric and they aren't patient. Starscream is a good example of this. Aries are very often very good workers, when it comes to their point and they dislike being under someone. This is shown on Starscream too as well. How hates to be under Megaton's command and when he wants something, he is working very hard to gain it. It is too very easy to make him angry and mad, but that's the point of playing with fire. Fire is a strong element and so Starscream has a lot of endurance and never gives up.

Soundwave on the other hand is Capricorn, an earth sign which represents fatherhood and work. Capricorns spend the most of their lives working. It's the point of their lives to work, gain reputation, respect and well paid place. Soundwave is great example of this. He is able to do anything for Decepticons and his Lord and every time we see him he works. Capricorns seem like a very cold people. The truth is Capricorns are very sensitive people, but they are too shy and careful to show their feelings. They aren't very talkative and they want to get straight to business. Soundwave has all these attributes. Just like this sign, it is best for him to find a good place and stay there, just like he did with Megatron and Decepticons. Capricorns are very capable persons and it's a good too have one in team.

Že bych zase něco sepsala?

7. září 2012 v 8:29 | MoonRay |  Diary
V poslední době jsem se sem nevracela, což je asi úplně všem ukradený, ale mě je líto když vidím svoje děťátko - blog takhle opuštěné. Ráda bych na něj neěcp zase sepsala, a ne jen další zápisy do deníku, i když popravdě ty mi dělají psychicky dobře. Člověk se při nich vyventiluje. Potřebuju si najít nějaké téma na psaní, něco jako recenzi, ne jen moje psychický pochody. Dneska je sedmého a já pořád čekám, až mi příjde balík z Austrálie s materiálem na předělání poníků. Aspoň ž emoji dva plyšoví pony miláčci - Starscream a Soundwave dorazily o prázdninách ke mě domů z Ameriky. A taky mi má dneska přijít předplacenej Transformers Prime. Sakra já chci psát, ale nevím jestli česky nebo anglicky XD