Červenec 2012

Audiosurf

12. července 2012 v 10:32 | StealthKaelly |  Hry
Znáte Guitar Hero? Hra která se zakládá na tom, že pracujete s hudbou. Dobře, já to nikdy nehrála, nemám konzoly (bohužel) a nějak po Guitar Hero netoužím, ale miluju hudbu a tak i hry, které s ní pracují. A k mému nesmírnému štěstí a totálnímu vypětí sil, abych nepropadla úplnému šílenství, se mi pod ruku dostala jedna taková. Dámy a pánové uvítejte hudební klenot herního světa, Audiosurf!

Princip hry je jednoduchý, doslova sjíždíte svojí oblíbenou hudbu. Pomocí myši (kterou doporučuju), nebo klávesnice ovládáte vesmírnou lodičku. Jedete po dráze, která je zkrášlena různými, no ono to vypadá jak polštáře, bloky. Šedým se vyhněte, ubírají skóre a resetují rychlost jeho nabývání. Pokud se dokážete vyhnout všem, dostanete bonus. Zajímají vás barevné "polštáře". Za jejich sbírání získáváte body. A neříkejte, co je na tom tak úžasného.

Trasa má tři varianty zbarvení, bílou, šedou a černou, to ale nijak neovlivňuje hratelnost. Hratelnost ovlivňuje ve skutečnosti něco úplně jiného. Samotná hudba vám určí pokud pojedete pohodovou a klidnou jízdu, a nebo hyper aktivní adrenalinový běh přes celou mapu. Pokud se vše barví do fialové a modré, jedete klidně, pokud vám už to jede do zelené a žluté, připravte se. A s žlutou, oranžovou a dokonce červenou už nemáte ani čas zapnout si pásy. Celá trať si celou dobu hraje s barvami a stejně tak vaše loď, čím silnější grafika, tím větší extáze z celé jízdy.


Hra nabízí několik módu, které se liší způsobem jízdy a je rozdělena do tří obtížností. Některé módy, ale najdete pouze v některé obtížnosti. Z odpočinkové hry se tak může klidně stát i strategická hříčka.Když se také zaregistrujete online, můžete své skóre sdílet s celým světem. Celá hra je také úžasná v tom, že se vlastně napojí do vnitra vašeho počítače. Takže nemusíte přetahovat hudbu do extra složek hry jako například v The Sims 2. Můžete přímo hrabat do už existujících složek a nastavení jde předělat přímo během jízdy. Tvůrci naštěstí nezapomněli na multiplayer.


Hra jako tato vám nemá dodat jasné úkoly, musíte jí sami cítit a opravdu se ponořit do světa hudby. Málokterá hra vám dodá takové okouzlení, pocit volnosti a sladění s melodií jako Audiosurf. Chcete zkusit něco nového? Zkuste další píseň, nikdy dopředu nevíte jaká jízda na vás čeká.