Květen 2011

Plants vs Zombies

12. května 2011 v 8:55 | StealthKaelly |  HryUpřímně, říkali jste si někdy, že když se setmí a vy ulehnete do své teplé, měkké postýlky, zachumláte se do peřin, a budete si nechát zdát o těch nejlepších věcech, napadlo by vás že přijde zombík a sežere vám mozek? A jak se proti tomu bránit? Jedna velmi zábavná hra přišla se skvělým řešením, vypěsujte si vlastní amrmádu rostlin, která bude bránit váš dům!

Plants vs Zombies je strategická hra s velmi pěknou kreslenou animací a zajímavým nápadem. Jednoduše, okolo vašeho
domu se dnem i nocí shrnujou zombíci,kteří lačně touží po tom aby se vám zakously do hlavy a pochutnaly si na vašem mozečku. Vaším úkolem, je (jak jinak) si svůj mozek uchránit. K tomu aby se k vám zombíci nedostali budeme mít k dispozici arzenál květin, které vysadíte na vaší obranu. Už nápad sám o sobě zní poněkud trhle, ale přitom zábavně, a hra hra sama o sobě zábavná je.

Ze začátku začínáte se základní sadou květin. Nejzákladnější útočná květina sice vypadá jako Bellsprout z Pokemonů, ale budete jí mnoho kol vděční. Jako každá dobře zásobovaná základna má i tahle své dodavatele eenrgie, v tomto případě sluníčka za které vysazujete další květiny. Abyste se úspěšně ubránily, je životně nutné vysadit slunečnice, ty vám po celé kolo budou dodávat

slunce na vysazování dalších květin, optimální jsou tak dvě řady. S každým kolem na vás čeká odměna, nová rostlina, mini hra a nebo například dopis od zombíků, kterým vám oznamují finální útok. Když se podaří prorazit vaší obranu, nastupuje do akce sekačka, která vás může na celé jedné čáře zachránit, ale pouze jednou. Jednou za čas se také objeví Crazy (šílený) Dave. Váš bláznivý soused s pánví na hlavě, který vám radí jak se ubránit, co zombíci chystají, a když mu najdete klíče tak vás pustí do svého obchůdku v autě. Když najdete jeho "kouzelmé" Taco, tak vám za něj zaplatí 1 000, a to jen prot že je crazy XD V obchodě najdete různá vylepšení která se vám budou do boje hodit. Upřímně Dave mě velmi často rozesmál, hlavně taky tím že nemluví, ale spíš breptá nebo co, a to dost povedeně.

Hra je rozdělena do třech velkých úseků. Ze začátku se zombíci snaží dostat se dovnitř hlavními dveřmi, když se jim to
nepovede a hra pokračuje tak to zkouší zadem. Tam na vás čeká i menší pole vody, které věci trochu komplikuje. Nakonec se vás snaží dostat tím že se k vám vloupají na střechu. Celkem má hra 6 levelů, které se dělí na 10 kol. Některá kola jsou ve dne, jiná v noci. To hraje zásadní roly. V noci totiž nesvítí slunce, a tak vám nějaké nespadne z nebe a slunečnice mají sníženou výrobu, v této chvíli nastupují houby. Houby jsou přizpůsobené hlavně pro boj v noci a mají v některých směrech jiné vlastnosti než květiny. Jdou ale využít jen v noci, protože přes den spí. Později ale dostanete i možnost je probouzet i pro boj za dne.

Aby hra nebyla monotóní a po pár kolech neomrzela, tak nabízí široký počet květin, hub a dalších obranných prostředků ve vaší zahrádce. Jsou tu i květiny které jsou instatní na jedno použití, a neobejdete se bez nich. Zombíci začínají být po čase vynalézaví a objevuje se čím dál více druhů. Pokud si před začátkem kola nevyberete ty správné květiny a zapomenete třeba na jednu , která jako jediná platí na určitého zombíka, tak jste skončily. Na začátku kola je nutné vysázet si dostatečnou zásobu slunečnic a jak se objeví první zombík tak se ho jednou květinou zbavit. Na tenhle účel je skvělá třeba bramborová mina, nebo takzvaný squash. Díky tomu že každé kolo nabízí něco nového na vyzkoušení tak je hra zábavná, a popřípadě si můžete
zahrát bowling se zombíky a ořechy.
Když se dostanete dost daleko, otevřou se vám další možnosti které příjemně překvapí. Můžete pěstovat zombíky v akvárku, mít vlastní skleník ve kterém se o své kytičky pečlivě staráte, otevřou se vám minihry a puzzle. Takže si můžete vyzkoušet jaké to je se se zombíky dostat do domu. Aby měli hráči přeled o všech květinách a i zombících, tam nám velmi laskavě poskytli almanach, kde jsou všechny informace.

Chápu že každý hráč není na strategie, někdo nemá rád animaci, ale mě osobně se tenhle nápad zalíbil, hodně jsem se u hry pobavila, a včera se mi podařilo jí dohrát. a musím říct, že finále stojí za to! Hra dokonce má tu poctu, že World of Warcraft si udělal svou vlastní verzi. A můžete jednu z těch roztomilých slunečnic mít jako zvířátko.
Co se týče grafiky, tak hra opravdu jede v 2D animované grafice. Ta je ale svižná a dodává hře kouzlo. Za zmínku určitě

také stojí skvělá hudba, která výrazně doplňuje atmosféru a neomrzí, není protivná a vtíravá. A když hru dohrajete, čeká vás velmi milé hudební překvapení. Vydařené jsou také jednotlivé zvuk y není proto divu, že si hra získala takový ohlas.

Jednoduše, Plants vsZombies je zábavná, roztomilá a originální hra, která je pro takové ty chvíle kdy si chcete odpočinout a pobavit se. K rozehrání jí doporučuji, a pokud chcete vidět Lat's play aby jste viděli ví, tak napište na youtube ThiefTichy :) Hra má také několik verzí, jak počítačovou, tak třeba Iphone, Nintendo DS, Xbox Arcade a další.

Takže kytky, vstávat a bránit :D