Duben 2011


Pod kapucí

29. dubna 2011 v 10:04 | StealthKaelly |  Články a úvahy


Protože zrovna procházím docela nepříjemnou depkou, která se mísí i s ženskou povahou, tak si chci trochu zlepšit náladu psaním. Už jsem se tu dřív zmiňovala o takzvaných "goggles", velké ochranné brýle na pásku, protože je to kus oděvu který se mi opravdu líbí. Dneska zabrouzdám k dalšímu velice skvělému typu oblečení - mikina.

Mikina je vlastně takové šikovné propojení svetru, nebo bundy s tričkem. Pokud budeme mluvit o těch které jsou delší až pod pas, mají jednu velkou kapsu a nahoře jsou vybavené kapucou. Z nějakého důvodu mě tohle to oblečení vždycky přitahovalo, je v tom tajemnost, osobitý styl, celý se do toho nahoře schováte, můžete založit ruce do kapsy a ještě se zahalit do kapuce. Je v tom jaká si tajemnost, protože lidi vám nevidí přímo na tělo, kryje ho a navíc jste příjemně v teple. U mikin oceňuju tu šikovnost, že na sobe nemusíte mít 10 věcí, abyste byly v teple a pak je sundávat.
Já si jednu nedávno pořídila a byla jsem tím přímo unešená. Mikiny jsou tak pružné, teplé, příjemné na nošení, nelezou na horu a vy si můžete klidně jít. Když chcete tak si zahrajete na Kennyho tím že si přitáhnete kapuci. Nebo se z vás může stát Jedi, nebo Sith, kapuce prostě nabízí takových možností a vy si přitom připadat, jako byste na sobě měli dlouhé, trošku silnější tričko.

Další milá věc co jsem zjistila, a taky mě to překvapilo je že z té kapsy vám věci těžce vypadnou. Jsem si říkala, kam dám
MP4 a mobil? Z tý kapsy to určitě vypadne, a ono nic, pohodlně si to tam sedí. Navíc tím že je to jedna kapsa, ne dvě vedle sebe, tak tam toho narvete hodně. Kámoš v tom fasuje PSP XD Ovšem "fasuje" obrazně, takže ho tak přepravuje často :) Další jeho specialita, natáhne kapuci a spí na lavici, pak zvedne hlavu, kterou má rudou jako by mu po ní někdo přejel žehličkou.

Aby jsme se znova dostali k tvorbě, jak u mě bývá zvykem, možná proto tyhle články čtete, tak i tam je jedna postavička obdařená mikinkami. Jednoduše když máte postavu, která se musí umět hýbat, ovládat bojové umění a mít vždycky něco potřebného po ruce, tak mikina je prostě úžasná. Založíme věci, natáhneme kapuci, a můžeme si hrát na nindžovské poslání. Až na to, že Baji Quan není nindžovský styl, takže tuhle variantu Kyle asi nevyužije. Vlastně tam mám víc postaviček s mikinami, co na to říct, jsem tím posedlá XD Navíc když máte postavu s mikinou jako hlavním oděvem, tak se lidé zajímají i o to co je pod ní. Jestli tričko nebo třeba nic. To jsou ceněné okamžiky v příběhu, když se tyhle věci odhalí. Všimněte si toho někdy když procházíte diskuze zarytých fandů postav.

Tohle je takový odpočinkový článek, tak nebude tak rozsáhlý. Nevím který druh mikiny je lepší, jestli se zipem, nebo bez něj, to záleží na každém člověku zvlášť. Pokud jste to nevěděli, tak mikina se v angličtině řekne "hoodie". Tohle slovo vzniklo od slova "hood", což znamená kapuce, takže když řeknete hoodie, tak myslíte opravdu ty s kapucí. Jsem si říkala, ať na tuhle poznámku nezapomenu.

Takže tohle byl další speciálek o jednom z mých oblíbených druhů oblečení, tak snad vás to zabavilo, a teď můžete zase dělat něco užitečného než číst moje nesmyslné články, tak zatím :D Když tak nechte názor :) Zdar :D

Knihy

27. dubna 2011 v 20:02 | StealthKaelly
Aneb co jsem se už uráčila přečíst :D

S

W

World of Warcraft - Zrod Hordy

27. dubna 2011 v 19:59 | StealthKaelly |  Knihy

Warcraft k nám přišel jako velice dobrá a zábavná strategie. Hra která vás pobaví, nadchne. A pak je tu kniha, svět písmenek a nekonečných řádků, kde si svět musíte představit sami ve své hlavě, abyste viděli to co se vám autor snaží naznačit. A teď tu hru spojte s knihou a vznikne vám příběh, který si zaručeně zaslouží abyste ho znali celý!

Já jsem s Warcraftem vlastně vyrůstala, tato velmi povedená a jedna z nejlepších strategií naší doby se ukázala v tom nejlepším světle. Dala základ jednomu z největších RPG světa - World of Warcraft. u kterého jsem sice dlouho nezůstala, ale trojka bude mít svoje místo v mojem srdci navždy. Warcraft je jedinečný, není jako ostatní fantasy, která jsou si často v mnoha věcech podobná. Warcraft má skvěle propracovaný svět, postavy, kouzla, bytosti, je to žijící komunita a místo kde se plní i ty nejšílenější představy. Warcraft není ale niky jednostranný a černobílý, nenásledujeme jen jednoho hlavního hrdinu a jeho přátelé, neproklínáme jen jednoho který je to největší zlo. Každá rase, každá postava má své dvě strany, na které je třeba dbát. Když víte o příběhu jedné postavy, musíte znát i pohled té další. Warcraft se skládá z mnoha příběhů mnoha postav. Je to ohromný svět který kypí životem, a knihy krásně doplňují příběh toho, co jsme si zažily na herním poli.

Knihu napsala autorka jménem Christie Golden, tak stojí také za titulem Warcraftu "Vládce klanů." Je známo, že se specializuje na příběhy kde vystupují jako hlavní hrdinové orkové. Vládce klanů následoval Thralla, Zrod Hordy provází příběh Thrallova otce Durotana. Slavného náčelníka klanu Frostwolf, po kterém je dnes pojmenované hlavní město orků - Durotar.

Kniha začíná prologem, který nám vypráví o Sargerasovi, démonickém pánovi, který se snaží lákat tři nejvyšší draenei, kteří byly tenkrát známí ještě jako Eredaři. Inteligentní a vyspělá rasa, která se ale přejmenovala na "draenei" což v jejich jazyce znamená vyhnanci. Protože dva z velkých eredarů - Archimonde a Kil'jadean nabídce podlehli, byl Velen nucen svůj lid zachránit tím že uprchli v magické lodi a museli se skrývat po různých světech. To byl začátek Plamenné legie.

Celá kniha je rozdělena do několika částí a na začátku každé kapitoly nás přivítá Thrall se svým vyprávěními, lítostí a nadějemi do budoucnosti. Příběh orků začíná na orkských slavnostech, dříve orkové žily v rozdělených kmenech, které se scházely pouze dvakrát do roka na slavnostech. Mladý ork Durotan, který sní o hrdosti jeho lidu, cti a slávě a vzrušujících soubojích se tu noc setká s Orgrimem, dalším orkským mladíkem, který je ale z jiného kmene. Přátelství dvou orků z jiných orků je velmi vzácné a neobvyklé, oba ale společně vyrůstají a sílí.

Když se jednoho dne setkají s jedním z tajemných draenei, který je zachránil před ogrem - tupé, tlusté a dvouhlavé monstrum, tak se jim jako jediným orkům dostane cti navštívit jedno z jejich měst. Orkové a draenei žily dosud v míru, sice ne jako dobří přátelé, ale obchodovali spolu a nikdy si navzájem neškodily. Pro Durotana a Orgrima je to ale veliká pocta, a ten den se setkají s prorokem Velenem.

Orkové vždy žily v souladu s přírodou, učili se šamanismu, poslouchaly je živly, bojovaly za čest a slávu a jejich kůže byla kdysi hnědá, tak dřív vypadal jejich život v zemi Draenor. Příběh se ale začíná komplikovat, když se Kil'jadean posedlý touhou zabít každého zbylého Draenei dostane k jednomu z dalších světů kde by se mohli skrývat, a jeho zbraní k ničení se stanou právě orkové. Nechci knihu převyprávět a navíc každý kdo hry hrál, tak ví že za pád orků můžou dva z nich - Guldan a Ner'zhul. Dva šamani kteří jeho slovům podlehli a zaprodali tak celou jejich rasu. Skoro celou.

Kniha funguje vlastně jako vodítko ke všemu co se děje po ní a je odpovědí na mnoho otázek. Například, jak se dostali orkové do Azerothu, jak vznikl Black Temple, proč se z Draenoru stal Outland a kdo to má vše na svědomí. A také proč draenei musí tak silně bojovat za svou svobodu. Každá postava má své silné a i slabé chvilky, vše je bráno z dvou pohledů. Není to jen dobro a zlo, je to prostě realisticky pojatá situace, kdy se musíte rozhodnout co je to nejlepší pro váš lid a ty které milujete. Warcraft byl vždy o tom, jak jedna rasa dokáže přežít v souladu s dalšími. Popravdě i když víte co po knize následujete, musíte jí číst s vykulenýma očima a otevřenou pusou. Jsou tu zvraty, napětí, a vy se v mysli dožadujete odpovědi co se stane dál. a proto tak dychtivě čtete další stránky. A ve finále vás kniha stejně dostane.
Opravdu mě mrzí že ta knížka nemá aspoň o dalších tři sta stran navíc. Nevystihuje například to, jak se z Ne'zhula stal Lich King, to tam nenajdete. Dalo by se v ní probrat ještě mnoho věcí. Budete ale uchváceni, když budete kráčet spolu s Durotanem, Orgrimem, Durotanovou silnou družkou Drakou, setkáte se i s Hellscreamem za jejich mladších let a časů kdy byly orkové ještě neposkvrněná rasa. Nadchne vás čistá šlechetnost orků a urozenost draenei, a pochopíte příběh který tomu všemu předcházel.

Tuto četbu bych doporučila vše fanouškům Warcraftu určitě. A určitě dokáže zaujmout i jiné. Patří do třetí generace knih tohoto světa, a stojí za to si jí přečíst. Když jí ale dočtete, budete chtít víc. Takže doporučuju sáhnout po Posledním strážci, a vládci Klanů a dalších knihách, nezklamou vás :)

Kenny is crying

25. dubna 2011 v 12:45 | StealthKaelly |  Zajímavá videa

Tenhle díl sice musím teprve vidět, ale tohle mě opravdu dostalo. Ať se Kennymu v seriálu přihodilo cokoliv, tak nikdy to nezašlo tak daleko aby ho to dohnalo k pláči. A to je co říct teda. V jednom díle ale opravdu začně plakat, protože Cartman sám přímo sežere všechno kuře z KFC. Kyle se Stanem sice jsou naštvaní, ale Kenny se přímo rozbrečí, protože jak všichni fanoušci South Parku ví, jeho rodina je až moc chudá na to aby si KFC mohla pořídit. Cartman opravdu nezná mezí jak koukám, chudáček Kenny D:

South Park

20. dubna 2011 v 22:19 | StealthKaelly |  Seriály


Přidrzlé (nechutně drzé), sprosté a směšně jednoduše nakreslené postavičky ze seriálu South Park zná snad každý. Slávu si vydobyl směšnou kresbou, a velmi provokativním, drzým, často nechutným a sprostým způsobem. Rozhodně potvrzuje pravidlo, že animace rozhodně není jen pro děti. Objevil se v druhé polovině devadesátých let, což si velice dobře pamatuju, protože tehdy každé dítě chtělo vidět alespoň jeden díl. Škemralo se u rodičů, a popřípadě se tajně před půlnocí zapnula televize, aby jsme mohli vidět seriál který svým originálním způsobem dobil svět. A já byla se svým bratrem jedním z nich.

V základu se děj točí okolo čtyř kluků se zapadlého Coloradského městečka jménem South Park. Cartman (Erik), Kyle, Stan a Kenny se každodenně potýkají s nejrůznějšími problémy, dobrodružstvími a mnoha otázkami, které opravdu nejsou vhodné pro 9 letá děcka, ale očividně si s tím hlavu nedělají. Zajímavé je, že i když jde o seriál pro dospělé, tak hlavními postavami jsou děti a nadávají o sto šest. Seriál se postupně rozvíjí a nabízí další škálu postav, která někdy přejde vaše očekávání. Zábavná je, že pokud se jedná o Kanaďany, tak je poznáte podle dvou teček jako očí, a vyklápějících hlav, které vypadají jako by měli upadnout. Městečko například obývá, afroamerický školní kuchař Šéf, ke komu si kluci chodí pro rady, starostka která vypadá že ani nevyšla základu, strýček Jimbo, který si vždy najde způsob jak zastřelit každé zvíře, Velký teplý AL, který vždy patřil ke skautům a vlastnil zvěřinec pro teplá zvířata. Ve škole se také setkáme s několika individui, například učitel pan Garisson, kterého skoro neuvidíte bez maňáska pojmenovaného Pan Klobouk. Vypadá to že pan Garisson si s ním léčí své duševní nedostatky. Školní psycholog pan Mackey mluví zvláštním tónem a znázorňuje slovo ááááno, jeho hlava je přitom nafoukla jak meteorologický balon. Z žáků se setkáme s Pipem, Angličanem, nebo Francouzem, stále si nejsem jistá, který stále slýchá posměšky hlavně od Cartmana. Wendy, která se považuje za Stanovu přítelkyní, který ji vždy pozvrací, je extrémně žárlivá když se někdo motá okolo jejího "chlapa". Dále je tu jedna ze slavných postav Timmy, Timmy je na vozíku, je ochrnutý, má nesmyslný výraz a stále jen velmi nahlas říká "TIMMMMMMMMMMYYYYY". Později se do školy připojil nový žák Jimmy, který je taktéž ochrnutý na nohy, ale chodí o berlích, dělá komika a neustále opakuje: "Jste skvělé publikum!" Kdykoliv jde poděkovat. Jedním z dalších významných žáků je Butters, který se stal i na chvíli částí hlavního gangu po Kennyho smrti. Po jeho vyhazovu se z něj stává také Profesor Chaos, který doufá že ovládne svět. Například tím že ho zatopí zahradní hadicí. Žáků je víc, a každý někdy dostane nějakou roli, ale nechce se mi je vyjmenovávat všechny, abyste se například taky podívali.

Další kapitolou sama o sobě jsou samotné rodiny chlapců. Cartman žije sám se svou matkou a kočkou, kterou se snaží odnaučit různým nemravnostem. Dlouhou dobu bylo záhadou kdo je jeho otec, a v jednom z dílů se ukazuje že Cartmanova máma je hermafrodit, později se ale ukazuje že Cartmanův otec přece jen existuje. Erikova máma je navíc nevýslovná štětka, s každým spí, a hraje v péčkách. Ke svému synovi je ale až přehnaně hodná a splní mu každé přání a Cartman nerad slyší o jejím "koníčku". Kyle pochází z židovské rodiny. Žije s matkou, otcem a adoptovaným bráškou z Kanady, Ikem. Nejvýraznější osobou této rodiny je jeho matka, o které se cartman často zmiňuje že je nesmírná kráva, jelikož Kylova matka velice často a rázně zasahuje do jejich osobního života. Ve filmu dokonce rozpoutala válku Ameriky s Kanadou, kvůli kreslenému filmu. Stan žije se svou matkou a otcem, který býval kdysi rocková hvězda, měl několik povolání a svou sestrou Shelly. Ta ho utlačuje a spolu s ním i ostatní kluky z bandy a kluci z ní mají spíše strach než respekt. Také má dědečka na vozíku, který ho neustále prosí aby ho zabil, aby měl už klid. Dokonce i sám naháněl smrtku aby to konečně udělal a sprovodil ho ze světa. Stan chodí často pro radu k otci, a přichází momenty mezi otcem a synem. Kenny pochází z chudé rodiny. Žije s matkou a otcem, někdy se v záběrech objevuje i jeho sestra a bratr. K večeři jí studené waffle a bydlí v ne moc dobře vypadajícím domku. Jejich chudoba bývá často vysvětlována leností jeho otce a často si z nich utahuje Cartman. V pozdějších sériích se Kenny snaží narovnat vztah jeho rodičů a zlepšit jim život, což vlastně dělá docela často.

Sami chlapci jsou někdy případem pro psychologa. Cartman je obtloustlý, sarkastický, egoistický a často zlý, škodolibý a vychytralý šmejd. Někdy ale přijdou chvíle kdy se ukáže že je pouze dítě. Stalo se ale třeba i to, že když zdědil milion dolarů odkoupil zábavní park jen pro sebe, aby se tam mohl vozit úplně sám a perfektně mu to vyhovovalo. Když se ukáže světlá chvilka, dokáže být ale soucitný. Často se snaží o to mít cokoliv lepšího než jeho přátelé, a má rád, když může vládnou, rozkazovat a nebo dokonce podnikat. Přes jeho viditelnou nadváhu je velmi háklivý na připomínky o jeho váze. Kyle má klidnou povahu a nejčastěji je vidět spolu se Stanem. On je ten kdo se nejčastěji staví Cartmanovým návrhům a tak mu také uděluje nejvíc nadávek za jeho sobecké chování. Kyle je velmi háklivý na Cartmanovy připomínky na jeho mámu a vyznání. Dobře se stará o svého bratříčka Ika, i když ho někdy jen tak vykopne do vzduchu. Pod čepicí se mu skrývají husté zrzavě vlasy, a i přes jeho častou nesnášenlivost ke Cartmanovi, pro něj dokonce i riskoval život aby ho zachránil. Jelikož je žid, tak také neslaví vánoce a věří na vánoční hovínko Pana Hankey. Stan je velice klidný a často spíše následuje Kyla. Oba velmi často projevily jak jsou blízcí přátelé, a vždy jsou viděni spolu. Stan je docela často utlačován svou sestrou a odmítá prosby jeho dědečka, aby ho zabil. Často také nesouhlasí s Cartmanem. V osobním životě se to má tak, že musí řešit dilema kolem Wendy. Ta se považuje za jeho přítelkyni a peskuje ho, když to on neztvrzuje. Zajímavé je že když se k němu Wendy dostane, pozvrací ji. Zdá se že Stan asi nejméně dobře snáší špatnou zprávu kolem přítele, například nedokázal jít ke Kennymu když umíral protože se s tím nedokázal smířit. Když konečně přišel bylo pozdě. Když zjistil že neexistuje zoubková víla a ostatní bytosti, tak ztratil ideály. Kenny v prvních sériích nehrál velmi aktivní roly, protože skoro v každém díle umíral. Ano tak vznikla ta slavná hláška. I když mu není skrz bundu rozumět, tak se ukázal jako velmi odvážný a lidé si ho
zamilovali. Právě on totiž je ten kdo musí zachraňovat situaci. Kenny je ze všech 4 kluků nejzběhlejší v sexuálním životě a s radostí si užívá časopisy pro dospělé. Nesnáší Cartmanovi narážky na jeho chudobu a byl mnohokrát zabit, přesto asi nejhorší věc co mu Cartman udělal bylo když přímo sežral všechno kuře z KFC. Tím pádem nezbylo na ostatní, Kenny se ale přímo rozbrečel, protože je to pro něj až moc drahé jídlo. Svět vypadá jako by na něj byl přímo alergický, protože kam se hne tam ho něco čeká,. Když Timmy dal Jimmimu Kennyho mikinu, hnala se za ním jedna nehoda za druhou. Kenny je velmi dobře znám pro jeho oranžovou bundu,ze které jsou mu vidět pouze oči. Ve filmu jí ale poprvé sundal a odhalil že má blonďaté vlasy. Ve 14. sérii se kluci ukázaly také jako super hrdinové, a diváci museli žasnout když zjistili že ten s nejhlubším charakterem je zrovna Kenny. Pokaždé když Kenny zemře, znova se narodí to se na job super hrdiny hodí.

South Park si pohrává s mnoha tématy našeho života, je málo věcí o kterých se aspoň nezmínil. Vystupují v něm celebrity, paroduje, a často ne moc pěkným způsobem. Například Cartman nechal rozmačkat Justina Biebera, (anomusím se zmínit zrovna o tomhle XD) Pokud byste tenhle seriál brali vážně, nervy vám nevydrží ani 5 dílů. Proto je seriál často kritizován, že si utahuje z náboženství a všeho co se v něm objeví. I přesto ale sbírá ocenění. Co se týče náboženství, v seriálu se ukazují další i nadpřirozené postavy.Samotný bůh (XD), Ježíš, Satan, který to milostně po čase táhnul se Sadámem Husajnem, vánoční hovno Hankey, papejte vápník a na vánoce se zjeví, a třeba zhulený ručníček. Animace bývá někdy také zajímavé téma, protože používá, jak jejich standardní, tak i 3D - například v dílu s World of Warcraft a nebo i anime se objevilo. Poté používají i pravé fotografické obráky, napříjlad pan Garrison vypadal v obličeji jak David Hasselhoff.


Městečko je až na několik výjimek vždy pokryto sněhem a najdete v něm nespočet krav, které jsou jeho symbolem. Odehrávají se v něm ale takové absurdnosti, že se buď znechuceně odvrátíte a nebo zhluboka zasmějete. V jednom z dílů byl například viděn jejich vlastní kopec Phila Collinse, v dalším dílu se ale Phil Collins ukázal v jiném světle. Velmi časté jsou sexuální vtipy, vtipy o náboženství, rasách, ekonomické úrovni a i samotné stupiditě lidí. Například Šéfovi se opravdu nelíbila jejich městská vlajka. V televizi u nich běží kanadský komediální seriál "Terence a Philip", kde na sebe oba Kanaďani akorát prdí a tomu se tam říká humor.

Když si vzpomenete, jak jste na ten seriál koukali jako malý a díváte se teď, všimnete si rozdílu. Tehdy vám nepřipadal nějak hluboký a se smyslem. Když ale zestárnete, tak zjistíte že ty věci mají i smysl. Některé díly jsou i dojemné a můžete u nich brečet z dobrého důvodu. Často jsou ale zaměřené na komedii. Drsnou komedii.

South Park se dočkal vlastního celovečerního filmu. Který byl také muzikálem a vzešlo z něj několik písní k zapamatování. Najdou se i videohry a vše možné na co si vzpomenete. South Park je jednoduše jediný a nedá se napodobit. Dnešní nové seriály jako je Family Guy, American Dad, a i další hrané s ním i něco sdílejí, ale nikdy nezajdou tak daleko jako v South Parku. V češtině bylo nadabováno 6 sérií a ve spojených státech se chystá do světa patnáctá.

Ať je to jak chce, South Park jen tak nezmizí. Zapsal se do seriálové a filmové historie, A já musím uznat že si to svým nechutným způsobem zaslouží. Teď použiju jejich vlastní upravenou hlášku: "Co bys čekala, jsou to Američani."
Originální název: South Park
Český název: Městečko South Park
Rok premiéry a doba vysílání: 1997 - současnot
Žánr: animovaný, komedie, černý humor, sitcom, satira
Tvůrce a režisér: Trey Parker, Matt Stone
Počet epizod: 209 - stále se točí nové
Počet sezón: 14 - stále se točí nové, zanedlouho vychází 15