Shanova záliba

17. března 2011 v 11:01 | StealthKaelly |  Články a úvahy

Tohle je už opravdu zajímavý, kolik se mi naskýtá příležitostí napsat něco co má cosi společného s Shanem. Příště se už musím věnovat někomu jinému xD Jestli jste tu už někdy byli a něco četli, tak víte že nepíšu jako většina ostatních, kouření škodí zdraví, smrdí, ať toho nechaj, já píšu z osobní perspektivy, a jestli jste tu nebyli tak vám to teď říkám. Takže vzhůru na nové téma. A tady Bender nám dopomůže ukázkou.

Kouření je zvláštní věc, nemám ho ráda, smrdí to a zabíjí lidi, byly bych ráda kdyby lidé nekouřili, jenže jsme tvrdohlavá rasa, co si kvůli příjemnému pocitu nechá zničit tělo. Navíc, všimli jste si někdy jaký jsou ti co kouří ve filmech a podobně drsňáci. Strčí cigáro do huby, zapálí si, vyfouknou obláček a řeknou: "To je dneska podělanej den." Takže kouření je někdy milně vnímáno jako projev mužství. Teď se zase dostanem k postavičkám. Tam kouří jen kapitán Cummings a Shane. Jak známo každej správněj kapitán lodi, musí tvrďácky kouřit balené drahé doutníky, aby měl respekt přece. Aby se mohl zklonit a fouknout to podřízenému do obličeje. Vlastně se k němu pak přidá i admirálka, co kouří tyčinky, takže nahoře se kouří a zaměstnanci to pod nima čichaj xD

Tak ale pozor, to jsou dospělí lidi! Ne děti! Všimli jste si jak je tahle doba zkažená?! Dneska můžete klidně potkat 12 letý děcko s cigárou v puse a klidně vám řekne ať vypadnete, a i hůř. Z tohohle je člověku na zvracení, copak si to rodiče neumí ohlídat?! Já sama jsem cigaretu ani neměla nikdy v ruce, a jak vidíte tak žiju. Takže děcka koukejte se napravit!

Další věc, někdo to používá na zvládnutí stresu. Tohle už je Shanův případ. Kdyby jste totiž jako malý přišli o rodiče, odtrhli vás od rodiny, a pak vás děti v děcáku šikanovali, tak byste to neměli lehký psychicky zvládat. Navíc pak ještě utečete a pak se dostanete pod ruku šmejda co vás jen využívá a mlátí, Shane jednoduše neměl lehkej život. Takže u něj se dá pochopit, že potřebuje nějakou tu duševní zpruhu, aby si udržel zdravý rozum. Což ale neznamená, že kouření je řešení životních problémů. Nejlepší by bylo nepropadnout mu vůbec, a najít si jiný způsob jak věci po duševní stránce zvládat. Přece jen platíte tím nějakou tu hodně vysokou daň. Ničíte si vlastní tělo, a otraujete lidi okolo sebe. Myslím vlastně že to druhé Shanovi nevadí... Další hodně nepříjemnou věcí je, že jako každé závislosti se toho hodně špatně zbavuje. Na to máme s kámošem několik vtipů. Příklad:

Ben: "Shane máme tu pro tebe nikotinové náplasti."
Shane:"Bene nepotřebuju nikotinové náplasti. Kouřím."

A další tomu podobné, kuřák si prostě najde způsob jak vás uchlácholit, abyste se nesnažili ho od jeho milované tabákové tyčinky odtrhnout. Sama vím z vlastní zkušenosti s kamarádem. Shane je ale jako kuřák přece jen něčím vyjímečný. Nesmrdí mu ruce po nikotinu. Je totiž těžké aby vám tím ruce načichly, když celý den nosíte rukavice, a večer se vám do toho před spaním nechce. Jen teda nevím, jak je na tom s těmi dlouhými vlasy. Ty načichnou určitě. Takovýhle detailů si já osobně všímám až po vytvoření postavy... Hold každý má nějakou závislot. Vemze si například Justina, ten je závislej na cukru, dokáže přímo sežrat 5 pytlů Marshmalownů denně a taky ho od toho nikdo neodradí. Ale z toho co jsem se dozvěděla ve škole, je to jedno z nejhorších svinstev co můžete dát dítěti, i když Justin není dítě. Ale opravdu podívejte se někdy na složení a pak to všechny ty éčka znamení a rozmyslíte si kupovat jojo medvídky malému dítěti. Sice to není taková hrůza, ale normálně by vás to nenapadlo.

Když jsme u těch sladkostí, tak si vzpomínám na jednu věc, kterou si určitě taky pamatujete. Dřív se totiž prodávali žvýkačky, které byly dlouhé bílé a zabalené do obalu co vypadala jako papírový obal cigatrety. Jak řekl Osvald ve filmu "Lucie postrach okolí. ": "Ééé ty jsou žvýkačkové mami." Ani nevím proč, ale z trhu zmizeli. Jenže já zvědavá, co kouká na nejrůznější věci, jsem na YouTube viděla starou reklamu Flinstounů na cigarety. Flinstounů! A nebo v americe se prodávají "cigarety", takže sladkosti na kterých je SpiderMan a podobně. Amerika je zvláštní země. Takže děti raději žvejkejte žvejku, než šňupat cigaretu.

Problém jak lidi odnaučit kouření se snaží vyřešit mnoho lidí a společností. Ale moje řešení nepotřebuje žádné speciální prostředky. Shana jsem v příběhu odnaučila lehce, docela. Něčemu špatnému se odnaučíte, když vás to poznamená, když vidítě, že jste mohli být blízko smrti. I když existují i takový machři, co si jen rukou oklepají bundu od drobků a jdou klidně dál. Shana jsem musela nechat skoro zabít, aby toho nechal. Přece nebudete dělat dál něco vás málem zabilo a může zase. To ale záleží na vašem zdravém rozumu. A navíc když máte někoho blízkého, tak nemáte ani takovou potřebu kouřit přece. Pokud vám to nechutná. Milovanej člověk s vámi udělá větší divy než kousek tabáku.

Takže to bylo něco k tomuto tématu týdne, a budu ráda, když řeknete svůj názor :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Recca Recca | Web | 17. března 2011 v 12:06 | Reagovat

Ten obrázek Bendera-typický příklad, mě by to nenapadlo! :D

Prosím nedáš nám nějaké otázky do videoodpovědi? Dík moc :* http://reccaandkitty.blog.cz/1103/otazky-do-videoodpovedi-d

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama