Beyblade Metal Fusion

17. března 2011 v 17:54 | StealthKaelly |  Anime


Když jsme byli děti, hráli jsme si s Pokemony, Digimony a pak přišel další fenomén - Beyblade. Každý chtěl svůj vlastní, aby ukázal jaký je machr, a že vám to natře s plastovou káčou. Stejnomené anime tomu dopomohlo ještě víc a Beyblade se stal velice významnou součástí mého dětsví, a velmi zábavnou. Beyblade byl úžasný, napínavý, vtipný, a něco co tu ještě nebylo. Každé dítě to milovalo, ale teď je tomu už 10 let, a já teď právě dokoukala první řadu jeho nástupce: Beyblade Matal Fusion.Oh yeah!

Původní Beyblade měl celkem tři série, každá s poněkud jiným dějem a hlavě animací, a vždy přibývali nové postavy. U nás se odvysílali jen dvě, ale já na to nadšeně koukala na němcích, protože i když jsem tomu nerozumněla nemohla jsem si pomoct XD Od Beybladu jsem po čase ustoupila a vrátila se k němu někdo okolo roku 2007 myslím a znovu jsem od něj odešla, když se začala rodit nová generace. A já objevila Stealth. Beyblade je legenda, Tyson, Max, Kenny, Ray a Kai, byla ta nejlepší banda světa. Proto mě nová série asi zpočátku poněkud oodradila, protože jde o opravdu svěží nový start, který sice kráčí ve stopách svého předchůdce, ale je to jako paralerní vesmír. Místo abysme nadále následovali Tysona, tak přihází Ginga (doufám že se to jeho jméno tak píše, všude to píšou jinak). Tyson byl tvrdoravý a zábavný amatér, který hru miloval. Ginga ji miluje taky, a má některé Tysonovi manýry s jídlem, ale očividně je od začátku na vyšší úrovni a vyhrává.

Když jednoho dne příjde do jednoho z měst, potká malého (opravdu malého) chlapce Kenta, který má problémy z místní bandou grázlů Face Hunters (takže náhrada za Blade sharks v původní sérii). Tato série přidala prvek zvaný Bey Points, jak moc vyhráváte tolik máte bodů. A Face Hunters se baví tím že je berou od slabších hráčů. sice si za ně nic nekoupíte, ale máte za ně respekt. Ginga jako správný hrdina Kentovi pomůže a začne se s ním přátelit. Ve Face Hunters se potkáváme s ohromným, mohutným a možná obtloustlým Benkeiem. Už v prvním díle je vidět, že to není takovej tvrďák jak se snaží tvářit, a nepromine Gingovi jeho potupnou porážku. Celému gangu vede Kyouya (ano tenhle je náhrada za Kaie), který začíná vymáhat indformace o Gingovi. Nechá unést Kentu, a Ginga je nucen ho zachránit, přičemž bude muset bojovat proti asi stovce bladů najednou. Přitom si klidně stoupne do prostřed arény, lítá to okolo něj a jeho to ani nezajímá XD Zápas vyhraje, protože věří v takzvanou "Blader spitrit" každého pravého hráče. Příběh se postupně rozvíjí a přicházejí další hlavní postavy. Madoka je majitelka obchodu s beyblady a očividně přebírá Kennyho místo. Benkei a Kyouya jsou zábavná dvojka, protože Benkei je na něm úplně závislý a
velmi emocionální a později se také přidají. Popravdě Kyouyou mám raději než Káje, protože tahle postava ukazuje city mnohem lépe.
Postavy nejsou protivné a není těžké si je zamilovat, ale děj je o něco jiný než v původních sériích. Tam se do desátého dílu dal dohromady tým a jelo se na turnje, tady ne. Do desátého dílu se také zformuje banda ale za jiným účelem. Ukazuje se, že Ginga má jakousi temnou minulost, a hraje v tom hlavní roli blader Ryuga, který vládne ohromnou silou. Celý příběh je do posledního dílu vysvětlen, a děj se hlavně zabývá zastavením Ryugy, a souboji po celém Japonsku. Nám dřív známá BBA se změnila na WBBA, a ti uspořádali "Survival battle", kde se měl ukázat jen jeden vítěz. Ovšem to není tak snadné. Další hlavní záporná postaa je Doji, zbohatlík (popravdě hroznej slizák D:) , který vede zákeřnou organizaci "Dark Nebula" ta je s pojená s Ryugou. Najdou speciálního hráče YU, který Survial vyhraje a WBBa mu tak musí splnit jedno přání, jakkékoliv. on se rozhodne zhájit turnaj zvaný "Battle Bladers", aby se ukázali ti nejlepší hráči. Celý děj se poté motá okolo toho aby všchni nasbírali 50 000 bodů (což je opravdu hodně) aby se mohli účastnit, protože na konci čeká Ryuga. Ginga je posedlý tohou Ryugu i jeho temný zakázaný blade porazit, je to ale dlouhá cesta, na které bude potkávat spoustu nepvých přátel i nepřátel.


A teď přestanu spoilerovat a něco o Beybladech samotných. Původní série měla plastové Beyblady, tady se bojuje s kovem. Blady jsou kovovoév, nebo železné teď nevím, a jejich bitvy jsou i snad o něco drsnější než původní. Styl bojovníka se zákládá na jednom z různých typů Bladů - attack, defense, stamina a balance. Přitom každý styl nabízí něco jiného. Nemůžu říct že se mi nové blady nelíbí, jen když vytáhnete hlavu od původní série, možná vám budou připadat obyčejné a ošizené. Ale když jich uvidíte více, poznáte mnohem více detailů. Hlavní věc, zmizeli legendární torové, u nás se jim říkalo duchové v angličtině Bit Beast. V bladu sídlil v Bey chipu, ten ale nahradila část "Face". Nedá se říct, že by mystické potvory zmizeli, naopak, zůstali, ale v jiné podobě. Původní měli bizardní vzhled, brnění, zvláštní barvy, tady jsou jednobarevní většinou jako v původní sérii. Nemají žádné zvláštní rysy. Když řeknete vlk, je to prostě... vlk. Ne žádná zmutovanost jako tenkrát Wolborg. Co mě zaujalo, je to, že tentokrát jsou všechny blady a i jejich"duše" pojmenovány a vybzobrzeny podle hvězdných znamení. Co najdete na obloze, najdete i v beybladu. Tyson jako hlavní postava měl modrého draka, Ginga má modrého Pegase, který má o hodně elegantnější styl boje když se ukáže. Dále tu máme střelce, lva, býka, vlka, tříhlavého draka, blížence, panu, orla a další. Grafika ja přitom často nádherná když se ukážou. A jsem ráda že tahle séri se spíš drží Beyblade a G revolution, a ne V-force, protože tam byly bitvy opravdu únavné a nudné.

Teď něco k postavám. Jako každé anime je tu spousta bizardností. Série si zachovává humor a sportovního ducha, ale u

některých postav vážně jen budete čumět, nebo se klátit smíchy. Zajímavé je, že původním sériím dávali američani při překladu americká jména. V téhle séii zůstala japonská. Ginka je na místě Tysona, ale narozdíl od něj není tak otravnej a přehnaně tvrdohlavej, což někoho dohánělo k šílenství. Kyouya je na místo Kaie, ale je příjemnější. Ukazuje city a že se umí bavit a nepotřebuje k tomu celou sérii jako Kai, a nechat se utopit na Bajkalu. Kenta je na místo Maxe, taky veselej a malej. Bože všichni jsou v týhle sérii tak mrňaví, porovnejte je s tátou Ginky. Kenta je sice mrňous ale bojuje velice dobře musím uznat, nečekala jsem že bude mít takovou výdrž. Benkei nahrazuje Raye, ale povahou vůbec ne, funí, bučí (doslova), a popakuje bull, bull, bull, a je přímo úchylnej na Kyouyu. Je vidět že jsou dobří přátelé, a když ale vidíte, jak je přecitlivělej, musíte se smát. Poté přihází další různé postavy, a musím říct, že mi v téhle sérii žádná nevadila, všichni mi byli sympatičtí, nebo mě bavily, kromě záporáků. Jedním z extrémů postav je Tetsuya. O tom se prostě musím zmínit, protože tenhle je posedlej krabama, vypadá jak bezdomovec a chová se jak výstední herec někdy. Co jsem postřehla je jak mění hlas, jeho normální hlas se najednou změní na hluboký a smyslný, a vykládá samá nesmyslná slova jako: crabawhat, crabby a podobně. Hodně jsem se u něj zasmála, protože i když je to takový blázínek, tak mi připadá zábavné jak se plíží a šmiká prstama jako rak klepety okolo ostatních postav. Dále mě velice zaujal Tsubasa, jo ty dlouhý vlasy jsou boží XD Takovou čestnou postavu jsem přesně potřebovala aby byl dojem úplný.

Metal Fusion má jako původní série prnívhc 51 epizod, a pokračuje druhou sérií, ta se ale nerestartuje od první epizody, ale počítá se jako další padesátka. Co mě ale potěšilo je, že druhá série zavádí starý systém týmu a turnaj, takže až bude v angličitně tak se ráda podívám :) Sice to není klasika s Tysonem, ale rozhodně to není ostuda. Podle animace jednoduše poznáte že jde o Beyblade. Takže ulítlé účesy a hráčský styl oblečení. aApozadí jsou často pěkná, sice to není umělecké dílo, ale zavání to tím starým dobrým způsobem. Narozdíl od první série nejsou v ději žádné zpívané písně, ale některé znělky opravdu zní příjemně.Beyblade se dokázal vrátit, nově a mě se líbí :) V originále se série jmenuje Metal Fight Beyblade, a já jsem zvědavá, co ještě předvedou.

Originální název: Metal Fight Beyblade
Anglický název: Beyblade Metal fusion
Rok premiéry a doba vysílání: 2008 - současnost
Žánr: animovaný, komedie, sport, fantasy, akční, dobrodružný
Tvůrce a režisér: napsal Katsumi Hasegawa, režisér Kunihisa Sugishima
Počet epizod: 51, série stále pokračuje druhou částí
Počet sezón: 2 - možná se dají očekávat i další, + film
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vojta Vojta | 11. srpna 2011 v 16:58 | Reagovat

od 3. září vysílá TV PRIMA každou sobotu a neděli ráno ;-)

2 Adykim Adykim | Web | 29. září 2011 v 18:01 | Reagovat

omlouvám se za reklamu
bay-blade-online.blog.cz

3 vojto vojto | 4. ledna 2012 v 14:05 | Reagovat

v kolik visílajhod.

4 beyblade-svet beyblade-svet | Web | 9. ledna 2012 v 1:34 | Reagovat

Moc hezky napsáno :))

5 Storm Leone and Galaxy Pegasus Storm Leone and Galaxy Pegasus | E-mail | 12. ledna 2012 v 16:21 | Reagovat

stare beybldy byly šunty a grafika pohadek nulova ted je BEYBLADE 100 000 krat lepší nejlepsi postavy jsou Kyoya,Ginga a Kenta kdo nesouhlasi at ho uděří blesk

6 Stealthkaelly Stealthkaelly | 14. ledna 2012 v 20:24 | Reagovat

[5]: Oprava - Starý Beyblade je klasika, nebýt jeho tak není ani tohohle a navíc ty budš asi z generace která je v televizi nezažila :)

7 Phoenix XD Phoenix XD | E-mail | 11. února 2012 v 15:43 | Reagovat

škoda beyblade na primě už není dávají tam tu blbost hero factory ach jo snad se beyblade na primu vrátí :-(  :-(  jo a další nejlepší je Phoenix

8 kyoya tategami kyoya tategami | 12. května 2012 v 13:32 | Reagovat

uz beyblady na prime zase davaj dneska bojoval kyoya proti ryugovi zitra bude ginga proti ryugovi :-)

9 wholesale evening dresses wholesale evening dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 13:15 | Reagovat

Hey, awesome site. I came across this on Google, and I am happy that I did. I will definately be coming back here more regularly. Wish I could add to the info and bring a bit more to the table, but am just reading as much info as I can at the moment.
http://www.speakdress.com/wedding-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama