The Simpsons Bart's nightmare

9. července 2010 v 22:08 | StealthKaelly |  Hry
Bart


Bart's nightmare je klasická Simpsonovská hra, která vyšla roku 1992. v Evropě a Asii byla dostupná v roce 1993, a vyšla na herní konzoly Sega Mega Drive/Genesis, Super NES. Hra byla jedna z první Simpsonovských her, a pyšnila se vysokou obtížností a skvělou hratelností.

Příběh začíná u Barta večer v pokoji, když píše úkoly do školy a přitom usne. Papíry s úkoly mu přitom vylétnou z okna a je na něm aby získal všechny listy zpět.

Hra je rozdělena do dvou částí. V jedné chodíte po ulici  hledáte listy papírů, přičemž potkáváte velké množství podivných věcí. Například chodící televizi, starou babku, trojici chuligánů, ředitele Skinnera, létající saxofony, Lízu jako vílu a podobné. V této části můžete pouze chodit ze strany na stranu a hledat papíry. Přitom se všem překážkám musíte vyhýbat, což není někdy lehké, jelikož se jich na vás hrne celá kupa. Dostanete ale i několik pomůcek na vaší ochranu a jediným únikem je nalezení papíru. To vám může trvat i půl hodiny, není totiž těžké papír dohonit ale na nějaký narazit.

Druhá část jsou mise uvnitř papírů. Těch je několik a jsou velice různorodé. V každé máte za úkol dostat se na konec mise a získat list. V jedné z misí se stanete obřím Bartem godzillou, a poté šplháte na obří mrakodrap kde vás otravuje Marge ve formě obřího motýla. A nakonec se dostanete ke gorilímu Homerovi. V další létáte jako Bartman, dále se dostanete do pekla a utíkáte jako Indiana Jones před čertem a  musíte přeskákat zasouvací kostky. V jedné plavete a v další misi bojujete dokonce i s Itchim a Schratchym. Hra je opravdu různorodá a pobaví, ale není tak lehká jak se zdá. Každá mise je totiž velice obtížná, a jelikož v době kdy byla hra vydána neexistovaly paměťové karty pro konzole, měli jste na celou hru jen jeden pokus. Jakmile jste měli game over, šli jste od znova. A tím byla hra velice těžká i s její obtížností která je vysoká.

Grafika je barevná a spíš seriálová než pixelová. Zvuky jsou nápadité a hudba vás potěší. Rozhodně vás vzhled hry nezklame :)

Tuhle hru si pamatuju už když jsem byla malá a nadšeně jí hrála, vždycky mě zabavila a po tolika letech mi teď připomíná jak jsou staré hry úžasné. Tenkrát nešlo o grafiku, ale spíš udělat skvělou hru která pobaví. A téhle se to povedlo, navíc je vlastně i vtipná :D :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama