Červen 2010

Family Guy

23. června 2010 v 11:41 | StealthKaelly |  Seriály

Family Guy, nebo u nás po česku Griffinovi je kultovní americký seriál, který začínal v 90. letech. Od té doby byl několikrát zrušen a navrácen na televizní obrazovky. Zrušen kvůli časté kritice a navrácen kvůli vysoké popularitě a prodeji DVD. A tyhle důvody jsou oprávněné XD

Seriál se odehrává ve vymyšleném městě Quahog ve státě Rhode Island. Hlavními postavami je Rodina Griffinů. S obtloustlým taťkou Peterem, který opravdu postrádá zdravou inteligenci. A rodinu zavádí do takových šíleností, že byste ho měli chuť přerazit židlí po hlavě. Jeho manželka Louis, která je učitelkou hry na piáno a trpělivě se stará o rodinu. Pochází z velmi bohaté rodiny. Přitom je nevědomě stále ohrožována jejím nejmladším synem Stewiem. Ten se od svého narození snaží matku zabít, přičemž je to dětský génius a podle něj i budoucí vládce planety. Přesto jako každé jednoroční dítě podléhá svým dětským pudům. Další je starší syn Chris, který se podle všeho narodil nechtěně kvůli prasklému kondomu, z žaloby si pořídili Griffinovi dům ve kterém teď žijou. A stejně jako jeho otec postrádá logiku, za to je to skrytý umělec, někdy řekne něco inteligentní a smyslné. Za to je často ustrašený, prostomyslný a v pokoji ho straší zlá opice, na kterou nikdo kromě něj nevěří. Nejstarším dítětem a dcerou je Meg. Tu všichni vědomě přehlíží a často ukazují jak je jim lhostejná. Podle všech okolo není moc pěkná a berou jí spíše jako chlapa. Ironií je že jak dodělá vysokou školu, tak se na jednoho nechá předělat, jak bylo ukázáno v jednom díle. Rodinu završuje jejich sedmiletý pes Brian. Ten je tajný alkoholik, a milovník opery a umění. I když to tak nevypadá je velmi citlivý a nikdo nedokáže pomyslet na to, že má potíže s alkoholem. A zajímavé je že nikomu nevadí a nepřipadá divné, že jako pes mluví.

Každý díl se nese v duchu někdy až velice drsného humoru a sexuálních narážek a vtipů. Také se tu často vyskytuje nahota. A vtipy nejsou určené dětem. Family Guy může velice dobře připomínat Simpsonovi, jak také většina říká, ale humorem je Family Guy mnohem drsnější. Také vedlejší postavy humorem nešetří. Peter má svou vlastní partu přátel, která tvoří pomalu mluvícího Afro-Američana, který psychicky odolá opravdu všemu, sexuálního maniaka Quaqmiera, a policistu Joa, který je ochrnutý na nohy. A z toho si seriál dělá velice často srandu. V sousedství také najdete homosexuálního staříka, který sní o tom že se ožení s Chrisem, televizní dvojici ze zpráv, natvrdlého starostu, zbohatlé rodiče Louis. Přičemž její otec nesnáší Petera, a mnoho dalších zvláštních postav. Také se tu často řeší kdo je homosexuál a kdo ne. Některé scény vám také mohou připadat až nechutné. Taky je dost zajímavé, že Joova žena Bonnie je prý těhotná už 9 nebo 6 let, na což jí Peter řekl ať už raději porodí nebo toho nechá.

Family Guy se také pyšní velkým počtem parodií. Snad v žádném jiném seriálu nenajdete takovou hromadu parodovaných scén jako zrovna tady. Není díl, aby se neopřeli, o nějaký film, seriál, knihu, videohru, reklamu nebo cokoliv. To platí i o slavných osobách, a ty také nejsou ukázány v nejlepším světle. Family Guy dokonce zparodoval všechny tři původní díly Star Wars. Dokonce se někdy i objevuje parodie na Simpsonovi, co by konkurenčnímu seriálu. Což se stává i u Simpsonů. FG má také svou vlastní konzolovou hru.


Seriál byl vytvořen na konci 90 let, což znamená že již od začátku měl lepší grafiku než Simpsonovi, stejně jako Futurama. A objevují se v něm i kreslené 3D sekvence. Každý díl začíná formou muzikálního představení a to v sobě nese i každý díl. Narozdíl od Simpsonů se ve Family Guy také dost zpívá. Hodně dílů má v sobě i až 2 minutové písně, které se taky hemží vtipy nebo sprostými hláškami.

Můj názor? Nemůžu říct, že se mi Family guy nelíbí, ano je to podobné Simpsonům, kteří tu byly o tolik let dřív. Ale také to není úplná kopie. Zasmějete se u toho. A v některých případech to vypadá originálně a samostatně. Hlavně se u toho zasmějete a to je hlavní. Když překousnete drsné vtipy a nahotu.

Na první pohled se také může zdát, že tento seriál nemá hloubku. Že jde opravdu jen o sbírku oplzlých vtipů a kopírování. Což může někdy připomínat South Park svým způsobem. Pro zajímavost dokonce jeden z tvůrců South Parku na Family Guy pracuje. Ale po některém z dílů poznáte, že v sobě seriál nese nějakou tu citovou hodnotu a možná se stane, že vás dožene k slzám. Vztahy mezi postavami se mění, některé i odcházejí a jiné přicházejí. Město si žije vlastním životem. Stejně jako u Simpsonů, tak i zde pravá láska vždy najdu cestu zpět do rodiného hnízda. Jeden z nejkomplikovanějších vztahů má přitom Brian se Stewiem, kteří mají i vlastní speciální epizody o společném cestování. Říkám to z vlastní zkušenosti, protože všechny díly jsem viděla. Ano někdy se stane, že vás už v polovině bojové scény přestane bavit, jak se Peter bije s obřím kuřetem, ale jsou i díly plné citu, které vám to vynahradí. Takže opravdu tenhle seriál ihned neodsuzujte :)

Originální název:Family Guy
Český název: Griffinovi
Rok premiéry a doba vysílání: 31.ledna 1999 - 14. února 2002 - ukončení vysílání , znovuzahájení 1.května 2005 - současnot
Žánr:animovaný, komedie, černý humor
Tvůrce a režisér: Seth MacFarlane
Počet epizod: 147 - stále se točí nové
Počet sezón: 8 - stále se točí nové

Adoptables

23. června 2010 v 8:38 | StealthKaelly
Všichni mojí mazlíci. / All my lovely pets :D

Stealth

Knight Rider

Space Odyssey