Knight Rider (1982)

25. dubna 2010 v 14:39 | Lighty |  Seriály


Slova Knight Rider určitě v životě každý alespoň jednou zaslechl. Jde o americký kultovní seriál z 80. let, který doyil svět. Žánrově jde o kriminální seriál, který je, ale dost často protkán dobrým humorem, i když ve srozumitelných dávkách. Nejvíc, ale diváky zaujal důvod proč se tento seriál tak jmenuje. Hlavní roli totiž dostal Michael Knight - David Hasselfhoff, kterého tato role proslavila. Ten vystupoval v roli policajta, který byl zastřelen a později vzkříšen jako Michael Knight. Lidi si, ale hlavně zamilovali jeho partnera, který ho všude provázel. KITT - Knight Industries Two Thousand, je umělá inteligence v té době futuristického vozu Pontiac Trans AM Fire bird. A ten se stal miláčkem Ameriky a celého světa.
Příběh začíná u mladého policisty Michaela Longa, který plní jednu ze svých misí. Se svým partnerem jsou na stopě dalšímu z kriminálníků, bohužel jak už to vtakových seriálech bývá, tak partnera mu zastřelí a jeho poté čeká to samé v blízké poušti. Zajímavější děj nás ale čeká poté co je Michael zachráněn majitelem Knight Industries. Wilton Knight mu dá nový vzhled, novou identitu a hlavně nový život. Wilton Knight je starý příjemný člověk, který už cítí že svou životní pouť brzy ukončí a tak se rozhodne najít někoho, kdo by vlastně posloužil jako jeho dědic. Tím se stane právě Michael. Wiltonův blízký přítel Devon Miles se stane Michaelovým mentorem, když mu předvádí to hlavní co mu tahle nová práce a život mohou nabídnout. Michael totiž nechce přijmout povinnost nesoucí se s Knight Industries, a chce akorát odplatu za svůj minulý život. Devon mu poté představuje Kitta. Michael vidí jen svoje staré auto, ovšem trochu vyleštěné, a z kabiny mu udělaly koupelnu Dartha Vadera. Když ale vidí, že jeho autíčko je jaksi nezničitelné, tak mu to vykouzlí úsměv na tváři. Při testovací jízdě navíc zjistí, že jeho auto samo myslí, sice zatím nemluví, ale myslí. A podle Devonových slov, se před svým novým partnerem rád předvádí. Později večer Wilton Knight umírá a prosí Michaela, aby pokračoval v tom co on začal. A předává Devonovi místo ve vedení Knight Industries. I s tím, ale Michael ráno odjíždí a nechce tu zodpovědnost přebrat.
Na cestě do Sillicon Valley ho, ale zaskočí že jeho auto i mluví, a okamžitě pronese slova, která v tomto seriálu budeme slýchat často : Zmlkni Kitte! Pilotní film se zabývá odplatou Michaela na Taně a jejich kumpánech, kteří můžou za jeho odchod. A také jak si Michael na Kitta postupně zvyká a začíná si s ním budovat vztah. V dalších dílech série se už k Michaelovi, Devonovi a Kittovi připojuje Dr. Bonnie Barstowová. Která se o Kitta jako o její děťátko a pokaždé Michaela propichuje nevraživým pohledem, za to co mu každý den působí. Ve čtvrté sérii se k nim ještě přidává afroameričan známý jako RC3, který vlastně pomáhá jako mechanik, řidič a také někdy Michaelovi pomůže v akci. A to je vlastně celý seznam hlavních postav. I když ne tak docela, protože alespoň ještě dvě mají také důležitou roli.


Seriál nás zavede do světa na čtyřech kolech. Brázdit Ameriku a především Kalifornii kde má nadace svoje velitelství. Sice jde vlastně o kriminální seriál, který se dá možná nazvat i detektivkou, ale najdete v něm i jiné aspekty. Díky Kittovi je seriál zařazen do sci-fi sféry, a velmi často v něm najdete povedený humor. A k našemu potěšení je jeho cílem často sám Michael. A díky Devonovi má také anglický nádech. Jestli něco víte o anglickém humoru, tak víte o čem mluvím. Každý díl v sobě chová jakousi specialitu. Často jde o různé lidičky, kteří se chtějí dostat Kittovi pod kapotu. To často končí komickou scénkou, když se třeba hozená cihla odrazí od jeho okna a přistane na hlavě toho co jí hodil. Pak se tu také ukazujou zvířata. Nejčastěji psi, kteří očichávají Kittovi pneumatiky. A někteří se na něj i vyčůrají :D Kitt je ze začátku nesnášel, v jednom díle si ale jednoho i adoptuje. Pak po něm lezl tygr, lev, a špulil na něj tlamu aligátor :D Poté jsou to různé hlášky a povídání mezi Kittem a Michaelem. Ten totiž často dostává na frak od umělé inteligence, protože Kitt ho vždycky i nechtěně dostane. A dokáže že on je ten kdo má pravdu. Takže pan Knight je pak víte kde :D


Hlavních postav je málo, ale během 4 sérii se pozná mnoho lidí.Jiné město, jiní lidé, jiní případ a nová známost, kterou pan "šarmantní" může svést. Takže o lidi v tomhle seriálu opravdu není nouze. dokonce jsem četla, že ti kteří si v tomhle seriálu zahráli jednu z těhle vedlejších postav, na jeden díl jako vždy, se vrátili i pro nášup. A obsadili je znovu. V seriálu se také objevují písničky, které byly tehdy v 80 letech hitem a jako klasiku je známe do dneška. Také si dovolují narážky na různé filmy a podobné srandy.


Hlavní banda nás ale také dokáže uspokojit.

Hlavní postava je Michael Knight. Neohrožený bojovník za malé, slabé a utiskované. Jinak má v každém novém městě novou známost a s tou ženskou se i vyspí. Takže debil XD Nejhlavnější postavou je ale Kitt. Milý, obětavý a inteligentní černý Pontiac. A Michaelův a Bonniin miláček. Ovšem  tím, že Michael se k němu nechová zrovna něžně. Později se k nim přidal RC3, afroameričan který si ještě před tím hrál na nočního strážce. A teď je mechanik a vloudá se někdy do akce. Celé té skvadře velí Devon Miles. Angličan s dost konzervativní povahou. Tenhle svět má i pár padouchů. Prvním je Kittův starší bratr Karr. I když to není tak úplně padouch XD A pak je tam Michaelův nevlastní bratr Garthe s jeho kamionem Goliášem. A vše zakrývá černá karoseri SEMIho. Kamion fondace a Kittův pojízdný "domeček." Ze všech strojů ale mluví jen Kitt a Karr :D


Seriál už má sice svoje léta, a tak je to vidět. Ale stále je originální, vtipný a zajímavý. Pořád v sobě má ten skvělý nápad a žádný jiný se mu v tomto směru nemůže rovnat. Sám David Hasselhoff řekl, že Knight Ridera měl ze všech svých rolí nejraději. Protože to bylo o pomáhání lidem a ne o boji. A pan Glen A. Larson nám tim chtěl určitě říct, že lidé by si měli vždy pomáhat. A že mluvící auto se může stát vaším nejlepším přítelem :)

Originální název: Knight Rider
Rok premiéry a doba vysílání: 1982-1986
Žánr: akční, detektivní, sci-fi
Tvůrce a režisér: Glen A. Larson
Počet epizod: 90
Počet sezón: 4 - každý první díl sezóny má dvounásobnou délku normálního dílu, první díl první sezóny byl pilotní film
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 couture evening dresses couture evening dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 10:17 | Reagovat

I enjoy assembling useful information, this post has got me even more info!.
http://www.speakdress.com

2 lmk21444g  55253222 lmk21444g 55253222 | 18. prosince 2017 v 11:34 | Reagovat

k

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama