Hal 9000

17. dubna 2010 v 14:25 | Lighty |  Postavy
Hal

Jméno: HAL 9000
Pohlaví: muž - mluví mužským hlasem :D
Rasa: Umělá inteligence
Věk: Aktivován 12.ledna 1997 - kniha, 12. ledna 1992 - film
Kde se objevuje: Space Odyssey série

Hala zná snad každý, protože on je jedním z aspektů který proslavil knihu, film a sérii Vesmírné Odysei, což je dnes už zasloužilá klasika. A jak se mu to povedlo?

Hal je už pro několik generací znám jako jedna z prvních umělých inteligencí, která se proslavila ve filmu. 2001 se stal kultovním filmem a lidé si Hala velice dobře zapamatovali. Někteří jako největšího padoucha filmové robotické historie, a jiní jako nepochopený palubní počítač. Protože ať se na to díváme jak chceme, tak Hal nezklamal.

Halovým nejznámějším činem je překažení celé Jupiterské mise a jeho známá věta: "I'm  sorry Dave. I'm afraid I can't do that." Hal by potom celou dobu považován za největšího zločince vesmíru, když zabil všehcny ty lidičky na Discovery. A jestli jste nečetli další knihy, nebo neviděli druhej film, tak vám tak i zůstane :D Hal měl totiž ve svém hlavním programu zabudovanou tajnou instrukci, že až dorazí k Jupiteru má se lidiček klidně i zbavit a výpravu zmařit. Stalo se :D Ale ve druhém díle už hraje celou dobu protagonistu. A v dalších dvou dílech, které vyšli pouze jako knihy, bez filmů se odhaluje že Hal unikl smrti na Discovery ve druhém díle. Když ho Dave vzal k sobě do toho jeho tamního světa v Monolithu, nebo na Europě nebo kde to byl XD Dave přímo řekl: "Neboj. budeme spolu." Aby Davovi dělal společnost, a ve čtvrtém díle dokonce za těch necelejch 1000 let dokonce splinuli do jedné bytosti. Hal se přiom obětoval, aby všechny lidi na Leonovu tenkrát zachránil a tak odčinil, co i nechtěně napáchal.

Hal vždy mluví příjemným klidným a naslouchavým hlasem a moc rád spolupracuje s lidmi. Je těžké si ho nezamilovat, protože vykazuje příjemné lidské emoce. A dokonce cítí i strach. Hal opravdu není zlý a když zjistíte, proč se tak zachoval tak vám ho bude spíš líto. sice nehýří vtipem, ale je rozkošný. Jinak ho ve filmu vidíte hrát i šachy.

Hal má také své pozemské dvojče Sal 9000, je oba sestrojil Dr. Čandra. Nechtěějte po mně říct celé jméno toho chlapa XD Hala vždy poznáte podle červeného světla, které slouží jako jeho oči. Na celé lodi jsou tyhla oka, které vše pozorují a vydávají hřejivé červené světlo.

Proč jsem ho vybrala?
Musím to ještě nějak odůvodňovat? XD On se dokonce narodil ve stejném roce jako já :D Jo narodila jsem se 1992 :D Je prostě roztomilej :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama