Knight Rider - Fire and Ice

10. října 2009 v 17:31 | Lightwind
Knight Rider - Fire and Ice

Ne, ne, tohle není náze nové série, nebo filmu, tohle je název fan fiction série. Fan-fiction je psaný příběh fanoušky, na téma oblíbeného seriálu, filmu, knihy a tak dále. a musím uznat, že tohle je jedna z nejlepších, které jsem kdy četla. Je to poklad mezi všemi fan fictiony, které jsem kdy četla. A nejen mezi těma které patří k Knight Riderovi. Tady musím tvůrci opravdu věnovat poklonu. a proto se teď s vámi podělím.

Fire and Ice je série psaných příběhů zaměřující se na Knight Ridera. A v hodně originálním stylu. ajdete tam Michaela, KITTa, Bonnie a Devona. Ale také KARRa, a to nemyslím tak, že se tam objeví a zase ho zničí, on zůstává, a ne sám. Další velmi zajímavou, důležitou a sympatickou postavou je Nicholas Mackenzie. Všichni mu tam říkají zkráceně Nick.

A o čem to vlastně je? Jde vlastně o pokračování původní série. Akorát, že tady je Karr, tak trochu na naší dobré straně. A za zo poděkujte právě Nickovi. Podle příběhu ho totiž po jeho druhém zničení našle, opravil a zůstali splu. Ze začátku ne v moc dobrém. A Nick byl původní Karrův řidič. Ale, jaksi se něco podělalo, a pokazilo aoni se d sebe odtrhli. Ale přitom ne navždy, a nikdy úplně. Spojuje je totiž Neuro Implant. Taohle zařízeníčko mají oba jaksi v hlavě, a později se dozvíme že Michael taky. Akorát že on ho sdílí s Kittem.

Příběhy jsou často temné, akční a nebezpečné. A vždy jde o to vydržet. Překonat se a vyhrát. Nad tím vším zlem. ale abyjste neřekli, že je to tak přímočaré, tak je každý příběh protkán krásně hloboukou psychologií a city, že by vám to vehnalo slzy do očí. což se mi taky někdy stalo. A zatím jsem ani nepřečetla všchny díly.

Opravdu mě tu zaujalo použití Karra, ten prošel velice razantní změnou a z chaldného vraždícího stroje, s vžitým egoismem, se stal milující bratr a partner. A jestli někdo jen řekne, že vyměkl tak je to možná pravda ale jen málo. Karr si totiž zvykl na lidi okolo něj, a hlavně na ncka, který je pro něj vším na světě, protože se na něj jako všichni ostatní nevykašlal. Ovšem michaela v álibě nemá pořád, a jen tak na sebe sáhnout nedá. Při čemž už není Pontiac Trans AM Firebird. A když jsem tu mluvila o tom, co se z něj stalo, tak jsem to myslela vážně. Protože mě opravdu tak moc dojalo, když sjem viděla, jak láskyplně a pečlivě se stará o Kitta. Ze začátku ho od sebe přitom odháněl, aby mu nezpůsobil další bolest, asám nevěřil, že by se nějak razantně změnil. Ale Kitt je tvrdohlave, to víme. A tak si k sobě konečně našli cestu. Co se týče kitta, tak ten teď v blízkosti Karra působí, ještě víc neviněji a něžněji. Takovej pěknej kontrast.

Každý příběh má opravdu něco do sebe, a postavy jsou k sobě velice, opravdu velice blízko. Můžu říct, že ty citová pouta mezi Kittem a Michaelem, která jste viděli v seriálu, jsou oproti tomuhle slabý odvar. ael i když jde o temné příběhy tak jsem se někdy i zasmála. Protože Karr stále mluví tím svým škodolibým a sarastickým způsobwem, což vám v některých situacíxh působí dost komicky.

K těmle příběhům, jsem se dostala přes první který jsem četla. Byl to příběh Trust. Který mě tak dojal, uchvátil a nadchnul, že jsem pátrala po dlaších. Navíc myslím že tenhle byl zrovna napsán od někoho koho tenhle nový rozměr taky nadchl. Ano už i ten autor má fanoušky. A tenhle příběh mě také dohnal k tomu, abych začala psát Stealth. Přesně tenhle příběh, ve mě ještě víc probudil lásku k příběhům s mluvícími stroji. A že když je odvaha a dobré nápady, tak se dá psát pokračování pro vše. A záleží na nás, jak moc se o to budeme snažit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama