Knight Rider 2

10. října 2009 v 17:30 | Lightwild
Knight Rider 2

Jestli jste někdy zažily ten pocit, kdy byste chtěli zasednout za KITTův volant, tak tato hra vám to umožňuje. Já jako hodně lidí, jsem ten pocit často zažila, protože jsem na seriálu Knight Rider i vyrostla. A opravdu ho milovala, tak jako teď. Je jedno že je z 80. let, ale sátle je to klasika a legenda, jak silnic tak televize. A spousta dnešních seriálů se mu svou nápadností nemůže rovnat. A tak jsem si zašmátrala po internetu a objevila jsem hru Knight Rider 2. Očividně jde o druhý díl, ale já se k 1 klidně vrátím a celou dohraju když budu mít možnost, jelikož jsem jí nikdy nehrála. A teď přímo ke hře.

Děj se odehrává dva roky po prvním díle. Ten jsem ale nehrála tak nevylíčím o co se jedná. Vím jen že tam byl Garthe (zlý bratr Michaela) a KARR ( zlý, no spíš nepochopený a odstrčený bratr KITTa). A KARR na konci jedničky spadl do oceánu, aspoň tak je to v začáteční sekvenci ukázáno. Protože hra nám nejdřív ukáže menší výlet do minulosti a ukáže co se vlastně stalo. A pak už jste s Micchaelm a KITTem, vracíte se z dovolený a najdenou po vás jde hejno hladových raket. Což u těhle dvou není žádná extravagantnost, pokud jste jistě viděli seriál. Skrz zasněženou krajinu jim musíte zdrhnout a pak už zamíříte k SEMImu, kde hlásíte co se vám stalo. A tak začíná další pátrání, aby se zjistilo kdo na vás zase co peče.

Kdybych měla děj nějak shrnout, tak by mi vyšlo že vydá na jednu epizodu seriálu. Popravdě jsem ani nečekala, že budeme někam cestovat a vybírat si na mapě kam pojedem, nebo něco hledat. Tady jde opravdu o jedno rázové dobrodružství, kterého se dočkáte i v seriálu. Prostě aby jste si jednu tu epizodu sami prožili.

co se týče děje, tak mě docela naštvalo, že se tam musíte pořád někde plížit v podzemí, v poušti a mezi kupou robotů, které musíte poslat do šrotu. A za zadkem se vám prohání vrtulník, který vás chce oddělat. Popravdě bych opravdu čekala příjemnější prostředí, než jednu mrtvou vesnici, kde není ani živáčka. Ale to je prostě potřeba, aby to zapadlo do scénáře. Někomu to možná vyhovuje, ale já jsem prostě víc pro živá města.

K hratelnosti musím říct, že jsem byla dost spokojená, KITT má všechny jeho funkce a něco k tomu. Třeba ze zbraní jsem měla nejraději plazmovou zbraň, kterou jsme ty roboty rozprašovali. Pak máte lasera rakety. A musím uznat že lidi se v týhle hře s lasery opravdu vyblbly. KITT může používat Turbo Boost, a Super Pursuit Mode, tyhle vlastnosti využijete při misích, kdy se někam musíte dostat hodně rychle a Turbo Boost i při boji, když tam nějakýmu blbýmu robotovi skočíte krásně na hlavu. A pak se smějete, když se převrátí a snaží se vyškrábat zpátky na pásy jako želva. S postupem misí dostanete také několik přídavných balíčků energie, na začátku začínáte s dvěma, a potvrzuju vám, že se budou hodit. Také štípneme Garthovi jednu funkci z jeho technologie, co se bude hodit hlavně v posledním kole. No jo hoch si to asi nenechal patentovat.

Skoro v celé hře nezahlédnete ani človíčka. Jen v pár výjimkách a momentech. Dialogy jsou prováděny bannerem, kde jsou vidět jen mluvící tváře. A až jednoho z nich uvidíte naživo tak se nebudete divit proč tomu tak je. Hra už je trochu starší tak jim to nevyčítám, a hlavní je KITT a stroje. A prostředí, to se docela povedlo i když jste buď v podzemí, v poušti, nebo na začátku v zasněžené krajině. Prostě řeknu, že ti paňáci jsou Michael a Garthe a zbytek si domyslete. Ale to přehlédněte se zbytkem hry.

Jedna věc co bych téhle hře vytkla je hrací doba. Je krátká. Opravdu jen na jednu epizodu, a když se do toho opřete, myslím že jí zvládnete v klidu za dvě hodiny. i když jsou mise, kde se můžete na chvíli zaseknout. A bude vám to trvat dýl.

Hra obsahuje extra bonusy, kam patří menší databáze KITTa a informace o technologii, fondaci a SEMIm atd. Poté jsou k dispozici klipy ze seriálu a nakonec kvíz. Aby jste si prověřili své KR znalosti.

Hra není špatná a já si jí užila. Přesně tak jako jsem si hra užívala když jsem byla mladší a víc je hrála. Vždycky s tou touhou dostat se až do finále. A dohrát jí. a tahle hra mi to dokázala vrátit. Jen lituju, že tvůrci nám také nedaly možnost hrát v roli KARRa. A že ho znova nechali padnout. Nevím proč, ale tvůrčí tým Knight Ridera si vychutnává, když ho můžou mučit. Vždy musí padnout a tak to bylo i tady. Ano, KARR je ve hře i tady. A budete se s ním muset utkat. Při tomhle zápasu jsem se opravdu bavila, a pořád si říkala: "tak pojď bratříčku, budeme si hrát." A kdybych mohla tak bych ho na konci i zachránila. Protože bych ho chtěla vidět s KITem bok po boku. a pak si za něj zahrát. Jen pro připomínku, v tom boji se s vámi nemazlí a je pěkná svině. Ale to k němu prostě někdy patří.

Takže jestli chcete a bude se vám to líbit, a nebo chcete pár plechounům nakopat jejich kovovou prdel, tak si tuhle hru sežeňte a jděte na to! A ano jeden muž může něco změnit, ale tentokrát to byla žena =D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 plyšáček plyšáček | 10. října 2009 v 18:16 | Reagovat

zní to zajímavě, ale nepřesvědčilo mně to k hraní,..  z celého KR mám rád jen tu znělku,... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama